Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

BitLocker Anywhere Pro 7

BitLocker Anywhere Pro 7

Program Hasleo BitLocker Anywhere umožňuje ochránit šifrovací technologií BitLocker data na disku počítače bez ohledu na instalovanou verzi Windows. Plná verze - Chip 03/2020.

Funkce šifrování BitLocker je dostupná pouze ve vyšších verzích systému Windows a nikoli v často používané verzi Home. Můžete ji ale doplnit.

Šifrování dat na pevném disku s pomocí technologie BitLocker je standardní součástí výbavy operačních systémů Windows 7, 8 a 10 ve verzích Pro, Ultimate či Enterprise. Majitelé verzí Home, se kterou se typicky prodává většina počítačů a notebooků pro použití v domácnostech, si bohužel s šifrováním dat musejí poradit sami. Pomůže jim ale aplikace BitLocker Anywhere, se kterou lze s technologií BitLocker zašifrovat libovolný pevný disk nebo diskový oddíl. Pro dešifrování dat pak bude sloužit buďto silné heslo, nebo klíč uložený na USB flash disku. BitLocker Anywhere dokáže zašifrovat i systémový oddíl disku, k čemuž slouží speciální režim aplikace, spouštěný ještě před startem Windows. Pro zrychlení šifrovacích operací je navíc možné šifrovat jen část disku obsazenou daty. Práce s programem BitLocker Anywhere je snadná a zvládnou ji i začátečníci.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi aplikace Hasleo BitLocker Anywhere Pro 7.2 v ceně 500 korun můžete po jednoduché registraci a aktivaci používat bez funkčních omezení po dobu jednoho roku. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Program BitLocker Anywhere má naprosto triviální uživatelské rozhraní, ve kterém vidíte jen přehled pevných disků instalovaných v počítači a jejich oddílů. Nastavení šifrování BitLocker spustíte, když kliknete na zvolený disk či oddíl pravým tlačítkem myši a použijete volbu »Turn on BitLocker«. Ještě než se pustíte do šifrování disků s programem BitLocker Anywhere, přejděte do nabídky »Settings«, kterou najdete pod tlačítkem vpravo nahoře. Zde si především můžete zvolit silnější, 256bitové šifrování namísto výchozího, 128bitového zašifrování dat. V nastavení šifrování se můžete rozhodnout, zdali bude klíčem k dešifrování dat heslo, nebo jestli bude dešifrovací klíč uložen na USB flash disku, který bude nutné připojit k počítači. Před spuštěním šifrování systémového disku vás BitLocker Anywhere upozorní, že kdyby byl proces šifrování přerušen, mohou být data na disku nenávratně poškozena.

Šifrování je nepochybně zásadním krokem k většímu zabezpečení dat ve vašem počítači. Má ale také svoje nevýhody. Předně je naprosto zásadní, abyste si dobře zapamatovali a/nebo někam na bezpečné místo zapsali heslo k dešifrování dat. Jakmile byste jej ztratili, přijdete o všechna data. Šifrování také prakticky znemožňuje obnovu nechtěně smazaných souborů s pomocí standardních nástrojů. O to důležitější je, zálohovat si všechna důležitá data do bezpečného úložiště.

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2020

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení