Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Browser in the Box

Browser in the Box

Browser in the Box je trofejemi oceněný zabezpečený internetový prohlížeč, který je oddělen od vlastního systému neprůstřelně zabezpečeným virtuálním prostředím. Ideální pro surfování v nejistých vodách a prohlížení e-mailů s podivnými přílohami a odkazy. Free verze - Chip 02/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Bojíte se kliknout na odkazy nebo spustit stažené soubory nebo přílohy e-mailů, protože by mohly zavirovat váš počítač? Browser in the Box je řešení přesně pro vás.

70 % všech kybernetických útoků, jako jsou zero-day, ransomware, viry a trojské koně, jsou prováděny prostřednictvím prohlížečů a navštívených webových stránek nebo prostřednictvím phishingových e-mailů, které vedou ke škodlivým webovým stránkám. Aktivní obsah, který využívá Flash, Javu, JavaScripty, komponenty ActiveX a HTML 5, je nejproblematičtější.Browser in the Box od německého výrobce Rohde & Schwarz Cybersecurity je schopen zabránit vniknutí škodlivého softwaru do vašeho počítače a vaší infrastruktury. Řešení využívá inovativní přístup a plně odděluje prohlížeč od operačního systému počítače. Samotný prohlížeč běží na počítači ve virtuálním stroji a to umožňuje jeho úplnou izolaci a udržuje malware mimo uživatelský počítač a firemní síť. Tento browser in the Box vznikl v Německu jako projekt federálního kanceláře pro informační bezpečnost a nyní jsou povinni tento prohlížeč používat státní zaměstnanci na firemních počítačích.

V nitru Browser in the Box se skrývá malý virtuální operační systém, z kterého je nemožné se dostat do hostujícího systému a neutralizuje tedy jakékoli možnosti zavirování či jiné kompromitující akce uživatelova počítače. Jakmile totiž tento prohlížeč vypnete, vše se zapomene (s výjimkou nastavení) a při příštím spuštění začínáte s čistým štítem. Při instalaci můžete volit mezi Firefoxem nebo Chromem. Oba prohlížeče fungují jako jejich běžné verze s možností automatického updatu. Máte k dispozici záložky, přihlášení pod svým účtem, synchronizaci tabů, historii a samozřejmě nechybí možnost instalace doplňků, jako jsou LastPass, Pocket, AdBlock a dalších. Extra bezpečnost je lehce znevýhodněna delším spouštění prohlížeče a vyšší spotřebou výkonu počítače.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Freewarová verze bez časových a funkčních omezení s možnosti updatu a free technické podpory formou diskusního fóra. Určeno pro nekomerční domácí počítače. Browser in the Box existuje i ve firemní a serverové verzi. 

Browser in the Box je plnohodnotný virtuální systém se zaměřením na jednu jedinou hlavní aplikaci – prohlížeč. Na výběr je buď Chrome nebo Firefox. Použitá verze Firefoxu je ESR, tedy odsouhlasená z hlediska kvality a stability pro použití ve firmách. Podobně je na tom i Chrome. Uživatelé mohou do prohlížeče instalovat doplňky pro usnadnění práce a zpříjemnění brouzdání. Mezi nejpoužitelnějšími doporučujeme LastPass pro správu hesel, AdBlock pro čistější a bezpečnější procházení internetu a ScriptSafe pro zákaz automatického spouštění skriptů na stránkách. Prohlížeč nemá naprosto žádný přístup k datům v počítači. Pokud tedy potřebujete prostřednictvím prohlížeče něco odeslat, je nutné na požadovaný soubor kliknout pravým, zvolit »Odeslat – Browser in the Box Upload«. Poté, když v prohlížeči zvolíte »vybrat soubory«, se tyto soubory objeví v přehledné tabulce i s náhledem.

Browser in the Box má s hlavním systémem spojení pomocí sdílené složky, která je přístupná z obou systémů. Tam si převážně ukládá uživatelské nastavení, ale také se do ní stahují soubory, které nejprve důkladně prozkoumány AntiMalwarem. Pokud je test negativní, jsou stažené soubory odeslány do vašeho počítače na obvyklé místo »Tento Počítač | Stažené Soubory«.

Prohlížeč nemá naprosto žádný přístup k datům v počítači. Pokud tedy potřebujete prostřednictvím prohlížeče něco odeslat, je nutné na požadovaný soubor kliknout pravým, zvolit »Odeslat – Browser in the Box Upload«. Poté, když v prohlížeči zvolíte »vybrat soubory«, se tyto soubory objeví v přehledné tabulce i s náhledem. Po restartování prohlížeče se však tabulka vyresetuje a data smažou.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨