Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Cakewalk SONAR

Cakewalk SONAR

Cakewalk SONAR je vyspělý profesionální program pro záznam a úpravu hudby. Nabízí mnoho funkcí, efektů a nástrojů jak pro domácí, tak pro profesionální použití. Nyní je zcela zdarma. Plná free verze - Chip 08/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Ještě zcela nedávno drahý profesionální software pro tvorbu a úpravu hudby je nyní k dispozici zcela zdarma. Byl by hřích toho nevyužít.

Cakewalk patří mezi nahrávací studia, které kombinují nahrávání a editaci MIDI a audio stop. Navíc zvládá i mnoho virtuálních efektů a nástrojů. Výsledkem práce je zcela plnohodnotná profesionální produkce hudby, jejíž úroveň je daná pouze kreativitou a zkušenostmi obsluhy. Ještě poměrně nedávno byl hlavním problémem zpracování hudby nevýkonný a pomalý hardware. Tomu je naštěstí konec. Dokonce i požadavek na speciální zvukovou kartu s nízkou latencí lze vyřešit speciálním ovladačem pro běžné zvukové karty obsažené v noteboocích. Nic nebrání se pustit do instalace a tvorby hudby. Samozřejmostí je ovšem znalost základního rozdílu mezi zvukovým souborem (nahrávkou) v běžně používaných formátech VAW a MP3 a zvukovým souborem MIDI, což je vlastně soubor instrukcí pro elektronické hudební nástroje. V jednoduchosti si to lze představit jako digitální záznam not, které přehrává syntezátor či bicí modul. Cakewalk nabízí vše, co k produkci hudby potřebujete.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 9 000 korun, kterou výrobce nyní uvolnil zdarma v rámci sociální sítě BandLab. Výbava samotného programu je shodná s poslední prodávanou verzí Cakewalk SONAR Platinum. Součástí ovšem nejsou plug-iny a doplňky jiných výrobců, které ovšem v programu mohou fungovat i nadále, pokud byste je již vlastnili nebo koupili.

Cakewalk Sonar je multistopé studio, které lze použít k nahrávání hudby v reálném čase. Což znamená, že lze přehrávat hudbu a současně nahrávat další nástroj nebo zpěv. Počet vstupů je omezen jen hardwarem zvukové karty. Při práci lze libovolně kombinovat zvukové stopy a MIDI stopy pro řízení vnitřních nebo externích nástrojů. Studio je pak schopné všechny zvuky smíchat, prohnat efekty a výsledně zmasterovat. BandLab je obdoba sociálních sítí zaměřená na hudebníky. V tomto případě se díky BandLabu podařilo zachránit skvělý software pro hudebníky, který by jinak krachující firma Gibson poslala ke dnu.

BandLab je obdoba sociálních sítí zaměřená na hudebníky. Jde o celosvětový konektor, pomocí kterého si hudebníci a producenti vyměňují zkušenosti a publikují své výtvory. Mnoho hudby je dnes tvořeno z předpřipravených hudebních vzorků a smyček a právě pomocí sítě BandLab si hudebníci mohou své výtvory sdílet. V tomto případě se díky BandLabu podařilo zachránit skvělý software pro hudebníky, který by jinak krachující firma Gibson poslala ke dnu.

Seznam všech plných verzí v Chipu 08/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení