Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

CheckDrive

CheckDrive

CheckDrive | Krabice: koláž CHIPu

Máte obavy o stav pevného disku? Nechte jej prověřit. Program CheckDrive kontroluje v reálném čase jeho stav a včas varuje před hrozící ztrátou dat. Plná verze - Chip 11/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Riskujete a nezálohujete si obsah počítače? Zmírněte nebezpečí ztráty důležitých dat alespoň pravidelnou kontrolou disku, na kterém jsou uložena.

Program CheckDrive umí zkontrolovat obsah interních i externích pevných disků na výskyt chyb, které by mohly mít za následek ztrátu vašich dat. Poradí si jak s klasickými točivými magnetickými disky, tak i s moderním SSD disky a USB flash disky. CheckDrive kontroluje disky v reálném čase, takže vás o hrozícím nebezpečí selhání hardwaru včas informuje, abyste mohli zálohovat data na jiný disk. Pevné disky obsahují samoopravné funkce, kdy jsou místa s větším výskytem chybných čtení dat označena jako nepřístupná pro další zápis a použití. Z takových míst jsou data automaticky překopírována na bezpečnější místo. CheckDrive vyhledává podobné chyby pevných disků, aby je bylo možné označit za nedostupné dříve, než dojde ke skutečným problémům s úplnou ztrátou dat. Nastavit je možné spouštění hlubších testů v pravidelných intervalech. CheckDrive také přesně rozpozná model a typ pevného disku a v případě potřeby vám doporučí jeho defragmentaci nebo odstranění zbytečných dat.

  • Jazyk: česky, anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 250 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Nejdůležitějším úkolem programu CheckDrive je samozřejmě kontrola obsahu disku na výskyt chyb, kterou spustíte výběrem některého z detekovaných pevných disků na kartě »Kontrola disku«. Není přitom důležité, zdali se jedná o disk namontovaný v počítači nebo externí pevný disk, připojený prostřednictvím USB. Užitečné funkce najdete i na kartě »Informace o disku«, která obsahuje výpis základních informací o pevných discích připojených k počítači (výrobce a typ, velikost, název, počet oddílů nebo použitý souborový systém). Graf »Použitý prostor« ukazuje, jaká část celkové kapacity disku je obsazena daty (»použito«). Kontrolu pevných disků nemusíte vždy nutně spouštět sami ručně – může probíhat i automaticky, v předem zvoleném intervalu. Příslušnou funkci najdete na kartě »Plánovač Úkolů«, kde si jen zvolíte, zdali se bude kontrola spouštět automaticky každý týden nebo jednou za tři či šest týdnů.

CheckDrive nabízí i analýzu tzv. S.M.A.R.T. dat z provozu pevného disku. které se ukládají v jeho mezipaměti a jsou určena právě ke sledování jeho kondice a diagnostice. Pokud CheckDrive detekuje hrozící problém, okamžitě vás o něm informuje vyskakovacím oknem. Informace získané ze S.M.A.R.T. dat najdete na kartě »Kontrola disku« pod volbou »Diagnóza«. Na kartě »Plánovač Úkolů« je třeba ještě zkontrolovat nastavení »Spouštět při startu Windows«, které zajistí kontrolu disku v reálném čase na pozadí operačního systému Windows.

Seznam všech plných verzí v Chipu 11/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení