Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

CleverPrint 2018

CleverPrint 2018

CleverPrint je aplikace na optimalizaci tisku z pohledu snížení spotřeby nákladů na tisk a zrychlení celého procesu. Plná verze - Chip 02/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud často tisknete a kromě vyšších nákladů za inkousty vám karmu ničí i spotřeba papíru, použijte CleverPrint.

Originální náplně do tiskáren nejsou právě levnou záležitostí, a tak se jistě vyplatí hledat cesty, jak na tisku dokumentů ušetřit. Inteligentní virtuální tiskárna CleverPrint 2018 se postaví mezi aplikace a lokální nebo síťové tiskárny a s ohledem na úsporu a ochranu životního prostředí optimalizuje tiskové úlohy  – od dílčího výběru souborů k tisku přes jejich automatickou či manuální úpravu až po nastavení výstupu a náhledu výsledku. Touto optimalizací lze pomocí programu docílit až 50% snížení nákladů na tisk a přitom si i celý proces zjednodušit. Program totiž dokáže automaticky upravit stránku odstraněním zbytečných grafik či prázdných míst, možné je i odstraňovat zbytečné stránky či tisknout až 8 stránek na jeden list papíru. Program umí rovněž upravovat šířku okrajů dokumentů, vkládat do nich hlavičky pomocí vlastních šablon a doplnit tištěné výstupy o textový či obrázkový vodoznak s nastavením jeho polohy a průhlednosti. CleverPrint obsahuje nastavení, která pomáhají přímo šetřit inkoust nebo toner. Pokud při tisku klepnete na ikonu »Economical Print«, bude tištěný obraz lehce rozjasněn. Kromě úspory nákladů, ulehčuje program i práci s tiskem například pomocí správce tiskových úloh. Protože CleverPrint slibuje úsporu nákladů na tisk dokumentů a zvládne ji i vyčíslit. Ve spodní části jsou zobrazovány údaje o počtu ušetřených stránek a souvisejících úsporách dřeva, vody, emisí CO2 a kilowatthodin elektrické energie.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze v ceně 1 000 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory.  Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Mezi hlavní úsporné funkce programu CleverPrint patří tisk více stránek dokumentu na jeden list papíru. K dispozici je nastavení 2, 4 nebo 8 stran na jeden list. Vybrané stránky lze z tisku odstranit. Díky hromadnému přístupu k tisku souborů lze nastavené úpravy aplikovat pro všechny stránky pro zjednodušení a zrychlení procesu tisknutí. Hromadně lze přidat stránkám i vodotisk, kterým může být standardně text či obrázek a jeho vzhled lze dále upravit. U dokumentů, kde není důležitá použitá grafika, fotky či obrázky, můžete ušetřit barevné náplně tiskárny pomocí předvolby »Remove Graphics«. Funkce odstraní všechny grafické prvky dokumentu a ponechá pouze text.

Nejvíce samozřejmě ušetříte, pokud nebudete tisknout vůbec a dokument uložíte jako obrázek nebo PDF soubor, který následně publikujete na Facebooku, nasdílíte kolegům nebo zašlete e-mailem. Proto komerční verze tyto exporty umožňuje. Jestliže nechcete investovat do licence programu CleverPrint 2018 Pro, můžete si do počítače instalovat virtuální PDF tiskárnu Print to PDF, a tu pak v CleverPrint zvolit jako výstupní tiskárnu pro tisk a její pomocí vytvářet PDF zdarma. Případně poté PDFkonvertovat do JPG.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2018


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨