Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

COLOR projects

COLOR projects

Nudné barvy, matné stíny, zatažená obloha, odpolední ostré slunce – pořídit fotografii s dokonalým nasvětlením je těžké. Nelamte si s tím hlavu. Použijte profesionální program, který jak magickou hůlkou vykouzlí z vašich souborů impozantní snímky. Program COLOR projects 4 obsahuje rozsáhlou nabídku efektů a filtrů na úpravy digitálních fotografií s detailními předvolbami nastavení. Plná verze - Chip 10/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Fotky se dnes sice hodně upravují hned ve smartphonech, ale žádná mobilní aplikace vám nenabídne tolik možností, jako klasický fotoeditor v počítači.

V programu COLOR projects máte k dispozici hned 134 předvoleb pro úpravy barevného ladění digitálních fotek a dalších 127 různých efektů pro zpracování snímků. Aby toho nebylo málo, lze všechny připravené předvolby a efekty dále detailně nastavovat, abyste dosáhli požadovaného výsledku. Pracovat přitom můžete jak se snímky ve všech běžných grafických formátech, tak i s obrazovými daty ve formátu RAW z běžných typů fotoaparátů. Kromě efektů a filtrů nabízí COLOR projects i předvolby pro ořezávání fotek dle zvoleného poměru stran a samozřejmě také běžné nástroje na úpravu expozice a barevných kanálů. Užitečná je také možnost nápravy chyb snímků způsobených samotným fotoaparátem, jako jsou typicky škrábance nebo prach na senzoru. Nechybí ani možnost dávkového zpracování celých sérií fotek nebo konverze obrazových formátů.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu COLOR projects můžete po instalaci a registraci používat bez funkčního a časového omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena licence programu je kolem 1 700 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Nabídkou efektů a filtrů pro úpravy fotek nemůže programu COLOR projects konkurovat žádná mobilní aplikace. Navíc lze každý efekt pomocí posuvníků v levé části okna programu doladit do nejmenšího detailu. Náhled snímku před a po úpravách se zobrazuje vpravo nahoře. Efekty a filtry lze v aplikaci COLOR projects libovolně kombinovat. Nejprve zvolíte základní efekt nebo vylepšení a pak třeba nějaký umělecký filtr. Díky tomu jsou kombinace možností úprav snímků prakticky nevyčerpatelné. Abyste mohli kombinace efektů snadno používat opakovaně, můžete si je uložit jako nové předvolby. Volba »Extras | Batch processing« skrývá nedocenitelného pomocníka pro úpravy většího množství snímků – dávkové zpracování celých složek se soubory. Snímky lze automaticky optimalizovat, upravit jim vyvážení bílé barvy, aplikovat na ně některý z nabídky filtrů a převést je do jiného výstupního formátu.

Po své instalaci prohledá COLOR projects váš počítač a zjistí, zdali nemáte instalovány aplikace Adobe Lightroom, Photoshop nebo Photoshop Elements, do kterých je možné doinstalovat plug-iny, rozšiřující funkčnost těchto vyspělých aplikací a úpravy fotek. Nabídku funkcí programu COLOR projects rozšiřuje jeho nová verze s číslovkou 5, která má například přepracovaný emulátor klasického kinofilmu, nové předvolby i efekty pro vylepšení snímků a také expertní režim pro pokročilé úpravy.

Seznam všech plných verzí v Chipu 10/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨