Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Comodo IS 10

Comodo IS 10

Comodo Internet Security je vhodný pro začátečníky i pokročilé, kteří chtějí mít komplexně zabezpečený počítač. Znalejší uživatelé ocení řadu aplikací a funkcí. Například bezpečné spouštění programů v SandBoxu, blokování přístupu daných aplikací na internet, pokročilá karanténa, vytvoření záchranného disku nebo správce úloh, který kontroluje důvěryhodnost běžících procesů. Freeware verze - Chip 05/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Ochrana počítače pomocí Comodo Internet Security je sázkou na jistotu, která přinese i pár dalších jedinečných funkcí pro zvýšení zabezpečení.

Comodo IS není pouze antivirus a firewall v jednom. Nabízí spoustu dalších bezpečnostních funkcí, které vám umožní bezstarostně brouzdat na pochybných serverech, nebo bez obav chodit na vaše internetové bankovnictví. Dovede spustit nebezpečné soubory v odděleném prostředí, kde nemohou infikovat váš počítač, popřípadě proskenovat běžící procesy a ty nedůvěryhodné ukončit. Comodo dále nabízí :
• Bezpečné Obchodování - Ochrání vás před možnými Keyloggery (zabrání čtení toho, co píšete na klávesnici) nebo programy, které potají odesílají screenshoty vaší plochy, varuje před podvodnými spojeními a zahodí veškerá data po ukončení seance. Vhodné také pro internetové bankovnictví.
• Sandbox - Na kterýkoli z vašich programů stačí kliknout pravým a vybrat »Spustit v COMODO kontejneru«, tím se aplikace spustí ve virtualizovaném okně, které nezasahuje do vašeho PC, spustíte-li tedy tímto způsobem vir, neublíží vašemu systému
• Sledování aktivity (Comodo KillSwitch) - Pokročilý správce úloh, který ukazuje všemožné statistiky vašeho počítače, síťová spojení, jejich datový tok, dovede analyzovat soubory spouštějící se při startu systému, zobrazí detaily posledního spuštění a využití aplikací a mnoho dalšího.
• Virtuální plocha - Oddělený operační systém, ve kterém může bezstarostně experimentovat s podezřelými aplikacemi. Sdílí s normálním systémem pouze složku uloženou defaultně v C:ProgramDataShared Space
• Odblokovat/zablokovat aplikace - Odblokuje aplikace zablokované bezpečnostními součástmi, jako je Firewall nebo Antivirus.
• Aktivní spojení - Seznam aplikací, které jsou připojeny do internetu s jejich cílovou IP adresou a množstvím přenesených dat
• Vytvoření záchranného disku - Vytvoří spustitelné CD nebo USD flash disk pro vyčištění nakaženého počítače i bez Windows

  • Freeware verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 05/2018
  • Info: www.comodo.com
  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Časově neomezená free verze, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez technické podpory. Licence je určena pro neomezený počet nekomerčních počítačů. Řešení problémů s registracemi a informace o bezpečnosti dat hledejte v nápovědě. Verze Pro v ceně 900 Kč / rok navíc poskytuje neomezenou uživatelskou podporu a živého člověka, který vám pomůže s problémy. Verze Complete (1 800 Kč / rok) navíc poskytuje 50 GB zabezpečeného on-line prostoru pro zálohy a osobní data. Navíc zpřístupní TrustConnect WiFi Security, což je zabezpečené šifrované VPN připojení s datovým limitem 10 GB / měsíc, která vás ochrání v místech s veřejnou WiFi, kde hrozí odcizení soukromých dat a přihlašovacích údajů.

Na hlavní obrazovce vidíte přehled hrozeb, průniků a dalších užitečných informací. K detailnějším ovládacím prvkům se dostanete kliknutím na »Úlohy«. Pokud máte zájem o povedený mobilní antivirus s funkcemi navíc, klikněte na ikonku telefonu vpravo dole. Pokud si nejste jisti, zda se vám při startu počítače nespouštění nekalé aplikace a procesy, »Autorun Analyzer« (k nalezení v Comodo KillSwitchi) vám vše potřebné odhalí. Nekontroluje jen aplikace, ale i veškeré knihovny a jiné napojené věci. U každé položky naleznete, zda je důvěryhodná a pokud ne, budete vybídnuti k její karanténě. Z té je možné položky kdykoli obnovit, nebo definitivně odstranit. V »Úlohách« naleznete »Comodo KillSwitch«, který je schopen o vašem systému prozradit kdejaké skryté údaje. Doporučujeme při prvním otevření kliknout na »Spustit jako správce«, otevře se vám daleko větší množství detailních informací. Comodo se dívá do vlastní globální databáze a upozorní na jakékoli nedůvěryhodné soubory, možné skryté škůdce. K dispozici máte například průzkum připojených aplikací do internetu se všemi podrobnostmi o přeneseném počtu dat, a jaká je cílová IP adresa.

Kromě desktopové aplikace nabízí Comodo i aplikaci pro mobilní telefony s názvem: Comodo Mobile Security. Jedná se o povedenou bezpečnostní aplikaci pro Android, která slouží jako spolehlivý a svižný antivirus jak pro lokální data, tak i cloudové úložiště. Kontroluje internetové připojení Wi-Fi, dokáže blokovat příchozí hovory a přichází i s vlastním zabezpečeným prohlížečem. Dále umožňuje pomocí funkce »Find My Phone - Anti Theft« nalézt ztracený telefon pomocí GPS signálu a posláním vzdálených příkazů například smazat obsah telefonu, pořídit fotografii nebo rozeznít alarm.

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨