Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

CutoMe 2

CutoMe 2

Adoreshare CutoMe je nenáročný nástroj na rychlý střih videa bez nutnosti překódování celého souboru. Plná verze - Chip 10/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Je potřeba vystřihnout krátký úsek z videa z dovolené? Není potřeba používat komplikované videoeditory. Stačí malý nástroj a dvě kliknutí.

Adoreshare CutoMe řeší zásadní problém profesionálních videoeditorů – nutnost znovu překonvertovat výsledný film a to i v případě, když z něj chcete odstřihnout třeba jen deset vteřin a výsledné video uložit přesně ve stejném formátu a rozlišení. Nemluvě o tom, že export videa je vždy náročný na systémové prostředky, takže je kolikrát vhodnější nechat počítač pracovat přes noc, protože činnost se dokáže pěkně protáhnout. Program CutoMe tento problém řeší pomocí technologie »Direct Stream Copy«, což znamená, že u vybrané části videa najde takzvané klíčové snímky a požadovaný úsek videa nejen bleskově vystřihne, ale díky tomu, že nemusí video a zvuk znovu konvertovat, tak jej dokáže i bleskově uložit. Samozřejmě ve stejném formátu a bez ztráty kvality. Je to nejefektivnější střih videa vhodný například pro získání krátkého videa pro sociální sítě nebo pro vytvoření animace v populárním formátu GIF. V případě Facebooku, WhatsAppu, YouTube můžete využít předvolených profilů, kdy program upraví i použitý výstupní kodek, změní rozlišení a dovolí i změnu poměru stran. Odstranit můžete i zvukovou složku videa. Při tvorbě animace GIF můžete zvolit rozlišení obrázku a snímkovou frekvenci (obvykle se používá 4-10 obrázků za vteřinu). V programu najdete i šikovnou funkci pro uložení obrázku s aktuální pozice videa.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 880 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

CutoMe nabízí sice pouze jednu funkci, provádí ji ale svižně a jednoduše. Veškerá práce spočívá ve výběru souboru, označení úseku střihu a stisknutí tlačítka »Cutter«. Tím je program nenáročný na systémové i uživatelské prostředky. Díky absenci složitějších editačních nástrojů uloží program videosoubor v identickém formátu bez nutnosti zdlouhavého překódování videosouboru. Záznam obrazovky s ukazatelem postupu je tedy bez přípravy velmi obtížné pořídit. Pro ještě pohodlnější průběh celého procesu tvorby videa nabízí CutoMe několik možností konfigurace výstupního souboru. Ten lze optimalizovat pro použití na sociálních sítích jako Facebook, YouTube nebo WhatsApp. Samozřejmě také nesmí chybět automatická tvorba GIFů.

CutoMe je velmi specifický nástroj, který se zaměřuje pouze na rychlý střih videa, je tedy potřeba, aby jej splňoval perfektně. Program je ale na pozadí mnohem vybavenější, než se zdá, podporuje totiž všemožné video i audio formáty od standardních MP4, AVI, WMV, 3GP, MKV a MOV, přes on-line formáty z YouTube, Vimea nebo Facebooku až po videosoubory z DVD ripů a další. V těchto formátech dokáže CutoMe také uložit výsledný soubor a díky tomu tak docílit hbitý export bez újmy na kvalitě.

Pokud byste požadovali bleskové spojení dvou částí videa ve stejném formátu dohromady, doporučujeme freewarový nástroj MP4Tools.

Seznam všech plných verzí v Chipu 10/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨