Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Driver Booster 5 PRO

Driver Booster 5 PRO

Program Driver Booster je praktický nástroj, který kontroluje a automaticky aktualizuje ovladače hardwaru v počítači i potřebných herních komponent. Půlroční verze - Chip 05/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chcete svůj počítač udržet v kondici a se stále aktuálními ovladači? A to vše bez komplikovaného hledání a ruční instalace těch správných nejnovějších verzí? Starosti přenechte Driver Boosteru.

Driver Booster 5 PRO automaticky kontroluje aktuálnost ovladačů všech komponent v počítači, a jakmile zjistí, že je některý z nich zastaralý, nabídne jeho automatické stažení a bezobslužnou instalaci. A to vše zvládne i pro více ovladačů nebo herních komponent najednou. Program tyto kontroly provádí nejen vždy po svém spuštění, ale též zcela automaticky v pravidelných časových intervalech. Jestliže je potřeba stáhnout a instalovat objemnější balík nebo více ovladačů najednou, můžete nechat počítač po dokončení aktualizace ovladačů restartovat nebo nechat vypnout, a jít se věnovat jiné činnosti. Program obsahuje i praktické »Centrum záchrany« pomocí kterého můžete všechny nainstalované ovladače zálohovat a v případě potřeby následně z vytvořené zálohy rychle obnovit. Najdete zde i kartu s body obnovy systému, kde najdete všechny vytvořené body obnovy systému Windows, a pomocí které si můžete sami ručně vytvořit aktuální body obnovy. Nemusíte se tedy ani obávat situace, kdyby po instalaci nejnovějších ovladačů došlo k selhání počítače. Před každou aktualizací ovladačů totiž program nejprve automaticky vytvoří bod obnovy systému a teprve poté ovladače aktualizuje. Můžete tak v případě jakýchkoliv obtíží snadno a rychle vrátit počítač, resp. operační systém, do stavu před provedením aktualizace ovladačů.

Karta »Nástroje« pak nabízí rychlý přístup k nástrojům pro řešení problémů a opravu nefungujícího zvuku, připojení k síti, chyb zařízení a úpravu rozlišení monitoru/displeje. Najdete zde i nástroj pro odstranění dat o odpojených a možná již nepoužívaných USB zařízeních, resp. o připojovaném USB příslušenství. Užitečná je i funkce, která vyhledá a zobrazí podrobné informace o hardwarovém vybavení počítači a o používaném operačním systému. V hlavní nabídce programu najdete i kompletní historii aktualizace ovladačů, přístup k nastavením programu, odkaz na on-line uživatelskou příručku (ta je však k dispozici pouze v angličtině), informace o novinkách v aktuální verze programu a můžete zde i vybírat ze dvou vzhledů programu (černý/bílý).

  • Půlroční verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 05/2018
  • Info: www.iobit.com
  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Půlroční plná verze programu, která je funkčně shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Roční licence vyjde na 500 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Ihned po dokončení instalace se program spustí a proběhne úvodní sken počítače. Jakmile aktivujete PRO verzi programu, doporučujeme vám kompletní aktualizaci všech zastaralých ovladačů a herních komponent. Stačí kliknout na tlačítko »Aktualizovat nyní« a program se o vše další potřebné již postará sám. Pomocí nástroje »Centrum záchrany« si můžete všechny nainstalované ovladače zálohovat a v případě potřeby tak snadno a rychle obnovit. Na kartě »Obnova systému« najdete všechny vytvořené body obnovy operačního systému Windows a můžete si zde i jednoduše vytvořit vlastní „manuální“ body obnovy systému. Karta »Nástroje« nabízí rychlý přístup k nástrojům pro řešení problémů a opravu nefungujícího zvuku, připojení k síti, chyb zařízení a úpravu rozlišení monitoru/displeje. Najdete zde i nástroj pro odstranění dat o odpojených a možná již nepoužívaných USB zařízeních, resp. o připojovaném USB příslušenství.

Program nabízí i výhodné pořízení různých dalších nástrojů od společnosti IObit. Najdete je na třetí kartě označené »Centrum akcí« v pravé části hlavního okna. Kromě jiného zde najdete nabídku pro zvýhodněné zakoupení nástroje pro optimalizaci operačního systému (Advance SystemCare), nástroje pro ochranu počítače před malware (Malware Fighter), nástroje pro defragmentaci disku a nástroje pro kompletní odinstalaci programů. 

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨