Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Fast Browser Cleaner

Fast Browser Cleaner

Program Fast Browser Cleaner je jednoduchý nástroj pro odstranění stop po brouzdání na internetu, pro vyhledání a odstraněných nežádoucích rozšíření prohlížečů a umožňuje i úpravy základních nastavení nejpoužívanějších browserů. Plná verze - Chip 09/2018.

Potřebujete rychle a bez složitého nastavování smazat nežádoucí stopy po surfování na internetu? Smazat dočasné soubory, historii procházení nebo cookies? Program Fast Browser Cleaner se o to spolehlivě postará!

Program Fast Browser Cleaner je šikovný nástroj pro důkladný úklid počítače od dočasných souborů, historie procházení a cookies. Pomocí programu také snadno upravíte základní nastavení prohlížečů: změnu domovské stránky, volbu výchozího vyhledávače a výběr obsahu nově otevřené karty v prohlížeči. Program také hledá „nechráněná“ hesla uložená v prohlížečích (»Un-Protected Password«) a případně nechráněné údaje o kreditních kartách (»Un-Protected Credit Cards«). Program se po instalaci zařadí mezi aplikace, které se automaticky spouští při startu počítače. To má smysl zejména v případě, že si pomocí dialogového okna »Schedule« naplánujete pravidelné automatické mazání stop po surfování na internetu. Příkaz pro vyvolání tohoto okna najdete v nabídce »Settings«.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Roční plná verze programu včetně aktualizací (updatů) v ceně cca 450 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Program po svém spuštění provede sken počítače a na kartě »Scan Result« zobrazí seznam nalezených dočasných souborů. Pod záložkou »Addons« najdete u jednotlivých prohlížečů nainstalované doplňky a karta »Search Engines« obsahuje seznam používaných vyhledávačů. Pomocí dialogového okna »Schedule« snadno naplánujete pravidelné automatické mazání stop po surfování na internetu. Program může mazat stopy každý den v zadaný čas nebo pouze ve vybraných dnech v týdnu. Příkaz pro vyvolání tohoto okna najdete v nabídce »Settings«. Chcete-li sami „ručně“ spustit nový sken počítače, přepněte na kartu »Overview« a klikněte na tlačítko »Start Scan Now«. Můžete zde také vybrat sken pouze některého z nainstalovaných prohlížečů a najdete zde i informace o naposledy provedeném skenu počítače.

Používání programu je opravdu velmi snadné. Ihned po svém spuštění provede sken počítače a výsledek kontroly zobrazí v hlavním okně na kartě »Scan Result«. Program standardně vyhledá a nabídne odstranění dočasných souborů (»Temp Files«), doplňků prohlížečů (»Addons«) a případně i vyhledávacích nástrojů. Program tato data dokáže vyhledat odstranit pro prohlížeče Internet Explorer (IE), Mozilla Firefox, Google Chrome a Opera. Každý prohlížeč má svoji vlastní kartu, na které samostatně volíte, které z vyhledaných dat chcete programem odstranit. Na samostatné kartě »Adware« najdete seznam nalezených nežádoucích rozšíření prohlížečů, které např. zobrazují reklamy, mění předvolené vyhledávače nebo skrytě zasílají informace o tom, které stránky navštěvujete. Základní nastavení používaných prohlížečů najdete na kartě »Browser Options«. Chcete-li pak sami „ručně“ spustit nový sken počítače, přepněte na kartu »Overview« a klikněte na tlačítko »Start Scan Now«.

Seznam všech plných verzí v Chipu 09/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení