Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Fast Video Downloader

Fast Video Downloader

Fast Video Downloader umí do počítače stahovat videa z YouTube i řady dalších videoserverů a převádět je do vybraných formátů i rozlišení. Plná verze - Chip 08/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chcete si přehrávat videoklipy a filmy z YouTube v počítači nebo smartphonu i bez připojení k internetu? Pak si je jednoduše stáhněte.

Program Fast Video Downloader umí stahovat videa z internetu na základě odkazu na příslušnou webovou stránku. Ještě šikovnější ale může být vyhledávač v obsahu videoserverů, jako jsou YouTube, Vimeo, Dailymotion a řada dalších, který pracuje na základě klíčových slov. Videa ke stažení lze zařadit do fronty a pak spustit stahování ihned, nebo je nastavit na zvolený den a hodinu, tak aby vás stahování velkého množství dat z internetu nerušilo při práci. U stahovaných videí si můžete zvolit jejich rozlišení, nebo je rovnou nechat převést do formátu podporovaného zařízením, ve kterém je budete chtít přehrávat – typicky například pro iPhone či iPad. Volit můžete z běžných formátů videa, ale k dispozici je také formát MP3, se kterým z videa exportujete jen jeho zvukovou stopu. S pomocí vestavěného konvertoru pak lze převádět i videa, která jste si do počítače stáhli již dříve.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Fast Video Downloader můžete po instalaci a registraci používat celý jeden rok bez funkčních omezení, včetně případných aktualizací. Běžná cena licence programu Fast Video Downloader je kolem 500 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Videa z internetu můžete prostřednictvím programu Fast Video Downloader stahovat několika způsoby. Tím prvním je vložení odkazu na konkrétní video, například na serveru YouTube, do okna na kartě »Add Video URL«. Pak můžete pokračovat tlačítkem »Download« ke stažení videa. Další zajímavou možností stahování videí z internetu je použití vyhledávače integrovaného přímo v programu Fast Video Downloader Zadejte klíčová slova do pole »Search Video« na horním okraji okna programu a klikněte na modré tlačítko s lupou. Výsledky vyhledávání se zobrazí na kartě »Search Results«. Fast Video Downloader umí stahovaná videa rovnou převádět do požadovaného formátu nebo třeba měnit jejich rozlišení. Potřebná nastavení jsou k dispozici v hlavním okně programu na kartě »Add Video URL«. Můžete ale konvertovat i dříve stažená videa. Použijte k tomu funkci vyvolanou volbou »Convert Downloaded Video«.

Práce s programem Fast Video Downloader je velmi snadná a před použitím jej není třeba nijak zvlášť nastavovat. Přesto se vyplatí nabídku »Settings« s nastaveními aplikace navštívit. Ve výchozí konfiguraci se totiž Fast Video Downloader spouští automaticky se startem Windows, ale to možná nepotřebujete. Pokud plánujete videa z internetu stahovat jen občas, zbytečně by vás spouštění programu Fast Video Downloader zdržovalo při každém startu počítače. V nastavení proto zrušte označení předvolby »Start application at startup«. Také zde najdete nastavení výchozího adresáře pro ukládání stažených videí.

Seznam všech plných verzí v Chipu 08/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨