Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

File Organizer 2019

File Organizer 2019

File Organizer 2019 vám pomůže s pravidelným úklidem pevného disku počítače automatickým tříděním souborů do složek dle jejich vlastností. Plná verze - Chip 04/2019.

Pokud vás příliš nebaví neustále třídit nové fotky, dokumenty a další soubory, máme pro vás šikovného pomocníka, který to bude dělat za vás.

Mnozí uživatelé Windows hromadí své soubory a ikony přímo na ploše počítačů. Často jsou to stažené soubory nově pořízené fotografie nebo nedávno upravované dokumenty. Tento přístup ale samozřejmě brání v rychlém přehledu na to, co je důležité. V programu Abelssoft File Organizer si nejprve označíte složky, jejichž obsah má aplikace monitorovat a automaticky třídit. Pro toto automatické třídění je nutné nastavit pravidla, vycházející z názvů, formátů a dalších vlastností souborů, případně jejich kombinace. Snadno tedy roztřídíte například fotky a dokumenty, hromadně nakopírované do sledované složky, nebo třeba z USB flash disku nebo paměťové karty, připojené k počítači. To ale není vše – dále můžete podle pravidel soubory také mazat, přesouvat do archivních složek nebo zálohovat. Abelssoft File Organizer přitom zohledňuje například i dobu, uplynulou od poslední změny daného souboru. V hlavním okně programu se pak dozvíte, kolik místa vám Abelssoft File Organizer pomohl ušetřit. Pravidel třídění si můžete v programu Abelssoft File Organizer nastavit kolik budete potřebovat.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Abelssoft File Organizer 2019 můžete používat bez funkčních nebo časových omezení, ale bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena licence programu je přibližně 400 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Při prvním spuštění zobrazí program Abelssoft File Organizer přehled funkcí a také názornou nápovědu ke svému ovládání. Důležité přitom je, že po nastavení pravidel třídění souborů bude Abelssoft File Organizer 2019 pracovat do značné míry automaticky. Například při připojení USB flash disku budou soubory automaticky přesunuty do přednastavených složek. V programu Abelssoft File Organizer najdete několik již přednastavených úloh, které stačí jen drobně upravit. Například úloha »Pictures« obsahuje pravidla na přenos fotek a obrázků, kdy už stačí jen zvolit zdrojovou a cílovou složku pro třídění souborů. Pravidla třídění souborů se aplikují na složky, zařazené na seznamu »Monitored Folders«. Stačí jen kliknout na tlačítko »Clean all« v hlavním okně programu. Po každém třídění souborů doplní Abelssoft File Organizer statistiku, kolik souborů program zpracoval, jaký prostor na disku uvolnil a kolik vám ušetřil času.

Pravidla pro třídění souborů s programem Abelssoft File Organizer mohou být velmi podrobná a také je lze různými způsoby kombinovat. Základem je třídění podle typu souboru (obrázky, videa, dokumenty atd.), ale do třídění můžete zapojit také názvy složek i samotných souborů, včetně podmínek, že název musí, či naopak nesmí, obsahovat daný řetězec znaků. Další kritéria pak vycházejí i z data vytvoření nebo třeba poslední změny obsahu souboru. 

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení