Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

FileWing Shredder 5 Pro

FileWing Shredder 5 Pro

Aplikace FileWing Shredder spolehlivě a neobnovitelně odstraní citlivé soubory z disku vašeho počítače nebo z přenosného USB flash disku. Plná verze - Chip 02/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud chcete mít jistotu, že na vašem flash disku, který dáváte z ruky, nejsou citlivá data, smažte je FileWingem.

Soubory, které byly z počítače odstraněné, lze většinou celkem snadno zrekonstruovat pomocí řady nástrojů na obnovu dat. Pokud jde tedy o citlivé údaje, je rozumné zvolit metodu, která obsah zlikviduje trvale a neobnovitelně. A k těmto účelům se výborně hodí skartovací aplikace FileWing Shredder. Program je schopen bezpečně a nevratně zničit jednotlivé soubory i celé adresáře. Za tímto účelem jsou fyzická místa na disku, kde byly uloženy soubory, několikrát přepsána náhodnými řetězci znaků. Díky tomu je původní obsah zničen pro jakoukoliv naději na obnovu. FileWing používá sedm různých metod mazání, z nichž každá může vybrané soubory přepsat až třicetpětkrát. Použité metody byly vyvinuty odborníky v oblasti bezpečnosti. Při nejsilnějším nastavení jsou splněny normy pro odstraňování spisů stanovených americkou armádou. FileWing Shredder nabízí také zajímavou možnost přepsání prázdného místa na disku nebo paměťovém mediu, protože to je právě to místo, kde se mohou nacházet dříve smazané soubory běžným způsobem, které lze ale snadno obnovit. Poslední nabídkou programu je kompletní zformátování celých disků, protože po běžném formátování pomocí funkcí Windows, zůstávají na disku zbytky původních dat. Funkce formátování aplikace FileWing řeší přesně tento problém a uživatel může zůstat v klidu, že jeho staré údaje budou někdy odhaleny. Upozornění: Často opakované mnohonásobné přepisování dat uložených na SSD disku může snížit životnost paměťových čipů.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 200 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Pomocí tlačítek v prvním okně FileWing přidáte jednotlivé soubory nebo celé adresáře. K dispozici je připravena i rychlovolba »Add Recycle bin«, která ke skartaci přiřadí i všechny položky z koše, které byly smazány prostým odstraněním - přesunutím do koše. FileWing nabízí tři úrovně důkladného mazání dat, přičemž v každém z nich je možné ještě vybírat algoritmy přepisu. Pokud zvolíte »Ultra safe | Gutman«, budete si muset na dokončení skartace chvilku počkat, ale budete mít jistotu, že citlivé informace neobnoví ani armádní specialisté. FileWing nabízí i možnost bezpečného formátování disku a USB flash disků. Nastavení obsahuje i průvodce volby formátovacích parametrů pro pevné disky a flash disky. S možností jejich změny v expertním režimu.

Při potřebě důsledného smazání souborů nebo adresářů nemusíte složitě hledat program FileWing přes nabídku Start ve Windows. Jeho funkce se totiž integrují do kontextového menu (místní nabídky), které se zobrazí nad souborem nebo adresářem při použití pravého tlačítka myši. Po výběru programu se hned zobrazí program se seznamem likvidovaných dat. Na vás jen už pak je zvolit metodu likvidace a odsouhlasit proces skartace.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨