Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

FlashBoot Pro

FlashBoot Pro

Program FlashBoot je nástroj pro vytvoření přenosného klonu nainstalovaných Windows včetně aplikací, uživatelských dat a základní sady ovladačů na USB flash disk. Plná verze - Chip 04/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Koupili jste si nový disk nebo rovnou celý počítač? Šikovný program vám ušetří čas a práci s reinstalací Windows a přenosem všech nastavení a dat.

 Program FlashBoot umí vytvořit klon instalace operačního systému Windows, včetně dalších instalovaných aplikací a uživatelských nastavení i dat, na externím pevném disku či USB flash disku. Z něj pak můžete nastartovat počítač a všechna tato data do něj přenést. Scénáře použití programu FlashBoot mohou být různé. FlashBoot vám může posloužit typicky při instalaci nového disku, když například měníte starý HDD za moderní SSD, nebo při přenosu kompletního obsahu ze současného počítače do nového stroje – třeba i s kompletně odlišnou hardwarovou výbavou. FlashBoot přitom podporuje jak integraci ovladačů hardwaru, tak si přímo v sobě nese připravené ovladače pro dlouhou řadu běžného hardwaru. Díky funkcím na vytvoření kompletní kopie obsahu počítače se disk vytvořený v programu FlashBoot hodí také jako záloha pro případ havárie disku nebo třeba úspěšného virového či ransomwarového útoku.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu FlashBoot Pro v ceně kolem 750 korun můžete po instalaci a aktivaci používat po dobu jednoho roku včetně nároku na aktualizace a technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Abyste mohli začít používat funkce programu FlashBoot, musíte mít ke svému počítači připojen USB flash disk nebo externí pevný disk, se kterým bude aplikace následně pracovat. Hlavní funkce programu jsou ve výchozím okně rozděleny do čtyř okruhů. Obvyklým úkolem programu FlashBoot bude vytvoření bootovacího USB flash disku s instalačními daty operačního systému Windows. Za tímto účelem použijte funkci »OS installer → USB« a v dalším kroku zvolte, kterou verzi Windows a jakým způsobem chcete instalovat. S funkcí »Full OS → USB« můžete vytvořit bootovací klon vašeho počítače na USB flash disku, použitelný v jakémkoli jiném stroji, bez ohledu na jeho hardware a operační systém. Tato funkce je podporována jen pod operačními systémy 8(.1) a 10.

Další užitečnou funkcí programu FlashBoot je vytváření bootovacích kopií, tedy kompletních klonů, obsahu počítačů s operačními systémy Windows 8(.1) a 10. Když si tímto způsobem zkopírujete obsah počítače na USB flash disk, nebo externí pevný disk, budete mít následně svůj počítač k dispozici na kterémkoli stroji, ke kterému disk vytvořený v programu FlashBoot připojíte. Ani na cestách se tedy nemusíte obejít bez svých oblíbených aplikací nebo her.

FlashBoot vám pomůže také v případě, že budete chtít oživit nový počítač a instalovat do něj operační systém. V programu si totiž můžete vytvořit bootovací USB flash disk s instalačními daty Windows, ze kterého počítač spustíte a následně instalujete operační systém.

Výhodou programu FlashBoot, která se stále může někomu hodit, je možnost práce i s obstarožními Windows XP. FlashBoot dále pracuje s obrazy disků, ze kterých lze vytvářet bootovací USB flash disky, a nebo naopak vytvářet obrazy z obsahu USB flash disků. Obsah USB flash disků umí FlashBoot také kopírovat – včetně zachování schopnosti bootování počítače. Nepotřebná data z USB flash disků zvládne FlashBoot bezpečně zlikvidovat, aby je nebylo možné obnovit.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2020

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení