Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

FOCUS projects 3 Pro

FOCUS projects 3 Pro

FOCUS projects 3 Pro | Krabice: koláž CHIPu

Program FOCUS projects se specializuje na zlepšení hloubky ostrosti snímků, retuše viditelných chyb a zlepšení barevného podání makrofotografií. Plná verze - Chip 06/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Rádi si hrajete s fotkami a máte zejména v oblibě makrosnímky různých technických skvostů nebo přírody? Dotáhnout vaše snímky na profesionální úroveň vám pomůže FOCUS project.

Dokonale ostré snímky v každé rovině a detailu jsou cílem každého fotografa, který se zabývá makrofotografií. Čím menší je totiž fotografovaný objekt a čím menší je vzdálenost, ze kterého je snímán, tím užší je zaostřovací pole fotoaparátu. U fotoaparátů s full-frame snímačem může být pole zaostření menší než jeden milimetr. Vyřešit tento problém s nízkou hloubkou ostrosti můžete pomocí série různě zaostřených fotografií – vyfocených z různých ohniskových vzdáleností, a program FOCUS projects 3 z těchto snímků metodou „focus stacking“ složí jednu dokonale ostrou fotografii. Pro ideální výsledek je potřeba alespoň pět a více snímků pořízených z různé ohniskové vzdálenosti.

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

Program zvládne zpracovat snímky až s 500 různými úrovněmi zaostření (různou hloubkou ostrosti) a pro dosažení co nejlepšího výsledku používá devět různých algoritmů, pomocí kterých skládá snímky do výsledné fotografie. Pro usnadnění a urychlení zpracování snímků nabízí program 42 předvoleb s přednastavenými parametry a na snímky můžete aplikovat až 43 různých filtrů. FOCUS projects 3 professional umožňuje jak plně automatickou optimalizaci, tak i ruční nastavení různých parametrů pro „doladění“ výsledného snímku podle vašich představ. Manuálně tak můžete například upravit nastavení tonality, jasu, ostrosti, dynamického rozsahu a parametrů nástroje pro odstranění šumu.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • Registrace do konce 06/2020

Plnou verzi programu FOCUS projects 3 v ceně 2 000 korun můžete po instalaci a registraci používat bez funkčního a časového omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Nejnovější verze programu FOCUS projects 4 nabízí vylepšený algoritmus pro 64-bitové výpočty skládání snímků (focus stacking), umožňuje zpracovat snímky až s 1 000 různými úrovněmi zaostření (různou hloubkou ostrosti), přináší novou technologii „focus boost“ pro dosažení ještě lepší hloubky ostrosti a obsahuje i plug-in pro grafický program Adobe Lightroom.

Výborné výsledky nabízí program v případě snímků různých technických objektů – např. složením různě zaostřených snímků hodinek vznikne fotografie, která krásně vykreslí každý detail takovýchto technických skvostů. Pomocí předpřipravených šablon v levé části okna rychle vyberete optimální nastavení. Klasickou ukázku schopností programu ukazují dva snímky dvou různě umístěných jablek – na jedné fotoaparát zaostřil na jablko umístěné blíže a na druhém na to vzdálenějším. Složením obou snímků vznikla fotografie, na které jsou dokonale zaostřená obě jablka. Program nabízí řadu nástrojů, pomocí kterých můžete snímek dle svých představ doladit. Ručně tak můžete upravit např. nastavení tonality, jasu, ostrosti, dynamického rozsahu a parametrů nástroje pro odstranění šumu. A najdete zde i přehrávač, který přehraje všechny snímky použité ke složení výsledné fotografie.

Kromě výše uvedených přináší FOCUS projects 3 i další užitečné funkce a nástroje. Patří mezi ně například nástroj »Smart Colour Space Adaptation (SCA)« pro optimální výpočet barevného prostoru, nástroje pro retušování snímku a barevných odstínů, plná podpora všech formátů RAW s možností odstranění profilu použitého fotoaparátu, nástroj pro automatickou korekci škrábanců a chyb optického senzoru (snímacího čipu) a podpora pro 3D otáčení kolem tří os a 3D-Lightning. Výsledný snímek můžete přímo z programu exportovat jako webovou stránku, video nebo soubor 3D VRML.

Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2020

Obsah: Všechna témata Chipu 06/2020


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení