Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Folder Icon Pro

Folder Icon Pro

Ikony složek v počítači mají nevyužitý potenciál, protože vizuálně povedené ikony mohou výrazně přispět k rychlé orientaci v datech a samozřejmě zpříjemnit pobyt u počítače. Plná verze - Chip 05/2019.

Pokud chcete získat bleskový přehled nad obsahem adresářové struktury, použijte aplikaci Folder Icon a přiřaďte jednotlivým složkám vhodné ikony.

MSTech Folder Icon Pro je program pro změnu grafického vzhledu zástupců složek v počítači. Jeho pomocí můžete změnit barvy složek nebo jim přiřadit některou ikonu z přiložené knihovny, která se instaluje do počítače společně s programem. Folder Icon lze spustit samostatně a veškeré úpravy a změny provádět v něm jako v editoru a správci nebo lze využít integraci programu do kontextového menu systému. To je pro tento typ programu obzvlášť praktické. Změna ikony složky se snadno zpřístupní i úplným začátečníkům a je možné ji provádět velmi často, třeba i podle stavu dokončení pracovního projektu. Stačí v Průzkumníku kliknout na složku pravým tlačítkem myši a z kontextového menu vybrat tlačítko »Open MSTech Folder Icon Pro«, což otevře další možnosti volby a zpřístupní knihovnu ikon. Ikony je možno také načítat ze zpřístupněné systémové knihovny Windows nebo ikony mohou být importovány jako obrázky ve formátech JPG, BMP, PNG, GIF. Zajímavostí je možnost ikony editovat a vytvářet pomocí integrovaného editoru. Seznámení s programem najdete ve videu přímo od výrobce.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 850 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Pokud byste program updatovali, přijdete o bezplatnou licenci. Tato verze je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Program lze spustit samostatně a veškeré úpravy a změny provádět v něm jako v editoru a správci nebo lze využít integraci programu do kontextového menu systému. V Průzkumníku stačí kliknout na složku pravým tlačítkem myši a z kontextového menu vybrat tlačítko »Open MSTech Folder Icon Pro«, což otevře další možnosti volby a zpřístupní knihovnu ikon. Přímo z programu vede odkaz na stránky výrobce, kde je možné stáhnout celé sady ikon. Ikony se dají zdarma stahovat i z různých serverů, kde jsou jich nepřeberné tisíce, a kde si vybere opravdu každý.

Přímo z programu vede odkaz na stránky výrobce, kde je možné stáhnout celé sady ikon. Po stažení souboru ZIP, jej rozbalte. Vznikne složka s obrázky ikon ve formátu PNG, GIF apod. Ikony se dají stahovat i z různých serverů, kde jsou jich nepřeberné tisíce, a kde si vybere opravdu každý. Samotné změny ikon nemusí být patrné ihned, mnohdy je potřeba znovu spustit Průzkumníka. Folder Icon umí změnit i pozadí složky včetně podsložek. Pro tuto funkci je ale potřeba nejprve vhodně upravit velikost obrázku, protože jeho velikost se automaticky nepřizpůsobuje velikosti okna Průzkumníku.

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení