Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Glary Utilities 5 Pro

Glary Utilities 5 Pro

Nástroje programu Glary Utilities pravidelně vyčistí váš počítač od všech zbytečností a pomohou vám udržet jej v nejlepší kondici. Plná verze - Chip 08/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Už vás štvou neustálé chybové hlášky a zpomalující se nebo zamrzající počítač? Máme pro vás lék na nejčastější problémy počítačů s Windows.

Program Glary Utilities je osvědčený tuningový a čistící program, který se umí postarat o pravidelnou očistu vašeho počítače od zbytečných záznamů v registru Windows, dočasných souborů na pevném disku nebo dat z vyrovnávací paměti internetových prohlížečů. Všechny tyto úkoly lze řešit jediným kliknutím myší, nebo je rovnou nastavit na automatické spouštění v pravidelném intervalu. Samozřejmě přitom nemusíte likvidovat všechny pozůstatky po vaší práci s počítačem a surfování na internetu, ale třeba jen vybraný obsah z určených aplikací. Další funkční moduly se postarají například o optimalizaci využití operační paměti, kompletní odinstalování nepotřebných programů nebo třeba zašifrování souborů před jejich odesláním e-mailem. Hodně práce i starostí vám mohou ušetřit i funkce na kontrolu dostupnosti novějších ovladačů hardwaru či aktualizací instalovaných programů. V doplňkové výbavě najdete třeba i nástroje na úpravu kontextového menu, defragmentaci disku, správce procesů a spouštění, základní antimalwarový test a další. Všechny funkce programu si lze pohromadě zobrazit na poslední kartě »Pokročilé nástroje« pomocí drobných přepínačů vpravo. Všechny provedené změny jsou automaticky zálohovány a díky tomu lze systém uvést do původního stavu.

  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze v ceně 700 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

V hlavním okně Glary Utilities najdete ukazatel doby nutné ke spuštění Windows. Zkuste ji zkrátit pomocí funkcí pod tlačítkem »Správce spouštění«. V novém okně se zobrazí seznam všech aplikací a služeb, automaticky spouštěných se startem operačního systému. Využijte popisu a hodnocení jednotlivých položek k deaktivaci těch nepotřebných. Z hlediska bezpečnosti počítače a výkonu prohlížeče Internet Explorer je zajímavá ještě funkce »Pomocník Internet Exploreru«, dostupná v nabídce hlavních funkcí ve spodní části okna programu. S její pomocí můžete spravovat různá rozšíření a nástrojové panely internetového prohlížeče, které se občas instalují, aniž byste o tom věděli. Funkce Glary Utilities, nazvaná »Aktualizátor software«, zkontroluje dostupnost nových verzí instalovaných programů a přesměruje vás na webovou stránku, prostřednictvím které lze aktuální verze používaného softwaru stáhnout. Pozor si dejte na velké aktualizace placených programů, které často nebývají zdarma.

Automatické funkce Glary Utilities najdete na kartě »1-kliková údržba«. Jde o vyčištění registru Windows od poškozených či nepotřebných záznamů, opravu nefunkčních zástupců v nabídce Start a na pracovní ploše, odstranění problematických položek ze seznamu programů a služeb spouštěných se startem operačního systému, odstranění dočasných či jiných nepotřebných dat z pevného disku, smazání historie aktivit při práci s různými programy a pozůstatků po surfování na internetu i odstranění špehovacího softwaru.

Seznam všech plných verzí v Chipu 08/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨