Menu
Časopis Chip

Hasleo Data Recovery Pro 3.7

Hasleo Data Recovery Pro 3.7

Program Hasleo Data Recovery je velmi efektivní při obnově nechtěně smazaných či jiným způsobem ztracených souborů z různých paměťových médií. Plná verze - Chip 01/2018.

Potřebujete zachránit data z pevného disku, USB klíčenky, paměťové karty či jakéhokoli jiného úložného média? Spolehněte se na profesionální software.

Nástrojů na obnovu nechtěně smazaných souborů existuje celá řada a značně se liší svojí úspěšností při záchraně ztracených dat. Vysokou úspěšnost vykazuje aplikace Hasleo Data Recovery, která je zároveň velmi snadno ovladatelná a použitelná. V edici Professional, kterou najdete na Chip DVD, si program poradí s pevnými disky a paměťovými médii se všemi běžnými souborovými systémy (FAT 12/16/32, exFAT a NTFS) a rovněž i s různými typy diskových oddílů, včetně diskových polí v zapojeních RAID 0, 1 či 5. K dispozici jsou přitom dvě metody vyhledávání a obnovy ztracených dat, lišící se svojí důkladností – a v souvislosti s tím také dobou, potřebnou pro analýzu obsahu paměťového média, resp. vyhledání smazaných dat schopných obnovy. Při vyhledávání dat k záchraně se Hasleo Data Recovery soustředí především na fotky, zvukové soubory, dokumenty, videa či e-maily, ale obnovit lze i soubory dalších typů.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi aplikace Hasleo Data Recovery v ceně 800 korun můžete po jednoduché registraci a aktivaci používat bez funkčních omezení do konce roku 2018, ovšem bez nároku na technickou podporu a budoucí aktualizace. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Program Hasleo Data Recovery má velmi jednoduché ovládání. Pro obnovu smazaných dat budete potřebovat jen funkce »Deleted File Recovery« a »Deep Scan Recovery«, lišící se důkladností vyhledávání ztracených souborů. funkce »BitLocker Data Recovery« je dostupná jen v nejvyšších verzích aplikace. Po prohledání zvoleného pevného disku či jiného paměťového média vypíše Hasleo Data Recovery přehled souborů, které lze obnovit. Přepnutím na kartu »Type« můžete data k obnově volit podle jejich typu (fotky, dokumenty, e-maily atd.). Obnovované soubory vždy ukládejte na jiný než zdrojový disk. Aplikace Hasleo Data Recovery může běžet rovněž z bootovacího DVD nebo USB flash disku. Tato možnost se hodí ve chvíli, kdy potřebujete zachránit data z havarovaného počítače, na kterém nelze spustit operační systém. Potřebnou funkci na vytvoření bootovacího disku najdete v hlavní nabídce pod volbou »Create Emergency Disk«.

Schopnosti běžných nástrojů na záchranu ztracených dat zpravidla přestávají stačit v okamžiku, kdy se jedná o obnovu dat ze šifrovaných úložišť. To může být i problém uživatelů počítačů s novějšími verzemi operačního systému Windows, kteří si v zájmu ochrany svých dat aktivovali bezpečnostní funkci BitLocker. Také pro takové případy má ale Hasleo Data Recovery řešení. Ve vyšších edicích, označených jako Ultimate a Technician, si aplikace poradí právě i s disky zašifrovanými prostřednictvím funkce BitLocker. 

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání