Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

HD Video Factory Pro

HD Video Factory Pro

Různých typů videa existují stovky, ale ne každé zařízení tak bohatou paletu formátů podporuje. S chytrou aplikací ovšem převedete každý film do potřebného formátu bez zdlouhavého nastavování. Plná verze - Chip 09/2018.

Nainstalujte si program, který si poradí s konverzí a úpravou více jak 300 různých formátů videa, včetně nejnovějších formátu v rozlišení až 4K.

Program WonderFox HD Video Converter Factory Pro 16 slouží ke vzájemné konverzi stovek nejrůznějších formátů videa i hudby tak, abyste vždy obdrželi výstup v podobě, s jakou si poradí váš přenosný přehrávač, mobilní telefon nebo třeba herní konzole. Vhodně zkonvertovaný film šetří místo i čas pro jeho nahrání do přehrávače. HD Video Converter Factory Pro se ovšem nezabývá pouze jednoduchým převodem mezi formáty. Aplikace zvládne spojovat více videoklipů do jednoho souboru, odstřihávat jejich nepotřebné části, nebo na ně aplikovat různé efekty a úpravy jasu, kontrastu a sytosti barev. Práci s programem vám usnadní rozsáhlá nabídka profilů nastavení pro mnoho různých zařízení, dávkové zpracování souborů i jednoduchá možnost volby individuálních parametrů konverze. Z přidaných podprogramů stojí za zmínku editor vyzvánění pro mobilní telefony, speciální modul pro zesílení zvuku bez jeho rušivého zkreslení a titulkovací modul, který dokáže z videa vyjmout titulky a naopak je tam zase vložit. Videa mohou být stažena i z různých videoserverů jako je YouTube nebo Vimeo. V nabídce »Output Profile« jsou k dispozici desítky profilů nastavení pro různá zařízení, jako jsou například telefony iPhone, tablety iPad a přehrávače iPod, dále například telefony s operačními systémy Android, Windows Mobile či Symbian, herní konzole Xbox, Playstation portable a mnoho dalších přenosných zařízení. Program podporuje nejnovější kodeky včetně H265 (HEVC) a VP9. Poradí si i s VR videem a 360-stupňovým videem, multikanálovými M2TS, MKV, AVCHD, HDTV BDAV a různými formáty HD videokamer. Celkem je to více jak  300 různých video a audio kodeků (podrobně). V oblasti audia je na tom program podobně – kromě běžných formátů si poradí s Dolby 5.1 Surround Sound, DTS Audio a bezstrátovými FLAC a ALAC. Program využívá pro akceleraci převodů hardwarové vybavení grafických karet a vicevláknového zpracování, díky čemuž dosahuje zásadního zrychlení veškerých převodů až 50x rychlejšího než konkurence.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 500 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Na seznam položek ke konverzi můžete v programu HD Video Converter Factory Pro zařadit nejen různé formáty videa a zvukových souborů, ale třeba také odkazy na videa, která budou stažena z YouTube. Desítky předvoleb konverze videa pro různá zařízení vás ušetří nastavování parametrů převodu obrazu a zvuku. Pomocí posuvníků na časové ose označíte nepotřebné části videa, které program odstřihne. Kromě běžné korekce jasu či kontrastu nabízí program také řadu dalších efektů. To může být třeba úprava sytosti barev.

Tlačítkem »Merge« otevřete ovládací okno funkce na spojování videoklipů do jediného souboru. Naopak, funkce »Clip« slouží k odstřižení nepotřebné části souboru, což mohou být v případě filmu typicky úvodní a závěrečné titulky. V ovládacím okně s přehrávačem prostě jen nastavíte posuvníky na požadovaný začátek a konec souboru, nebo ručně zvolíte čas začátku a konce. Důležitá funkce, kterou oceníte nejen při konverzi videa pro malé displeje mobilních telefonů, je oříznutí obrazu filmu. Tlačítkem »Crop« otevřete ovládací okno nástroje s živým náhledem videa před a po oříznutí obrazu. Oříznutí nastavíte pomocí rámečku v levém náhledu videa.

Užitečnou předvolbou je také převod zvukové stopy videa do některého z běžných hudebních formátů, což se hodí především v případě, kdy si chcete koncertní DVD nahrát do svého přenosného hudebního přehrávače.

Seznam všech plných verzí v Chipu 09/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení