Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

HitFilm Express

HitFilm Express

HitFilm je videoeditor s integrovanou tvorbou speciálních vizuálních efektů a 3D. Verze Express je odvozena od verze, kterou používají profesionálové ve filmových studiích. Free verze - Chip 05/2018.

Pokud se vým zpracováním videa míříte výš, zkuste HitFilm, kde najdete střih i zvláštní efekty pod jednou střechou.

HitFilm unikátně kombinuje stříhání videa, tvorbu vizuálních efektů a obrazovou 3D kompozici. Vše, co filmaři a profesionální tvůrci pohyblivé grafiky potřebují, mají v jediném programu použitelném na platformě Windows i Mac OS X. Díky tomu lze vytvářet technicky náročné filmy. Program je koncipovaný i tak, aby byl schopný úzce spolupracovat s ostatními editory. Jde o integraci pomocí plug-inů. Pokud například střiháte video v Corel Vegas, Apple Final Cut nebo Adobe Premiere, můžete si odskočit do HitFilmu, vytvořit požadovanou úpravu nebo efekt a po uložení změn pokračovat opět ve vašem editoru. HitFilm umožňuje propojit 2D a 3D obrazy a objekty, přičemž importuje a exportuje 3D modely, včetně rendrovaných animací. Obsahuje sadu 180 nastavitelných speciálních vizuálních efektů a předvoleb. Editor tvůrce neomezuje ani počtem stop a přechodů. Vše je podřízeno pouze potřebám a fantazii tvůrce. Vedle barevných úprav, stylizací a efektů program zvládne například destrukce, požáry, klonování, animované lasery. Co natočíte kamerou je pouze začátek. Jakmile dostanete videa do HitFilmu, můžete je kompletně předělat, změnit pozadí, přidat nebo odstranit prvky a vytvořit vizuální efekty v profesionální kvalitě. Jde o v současné době bezkonkurenční software pro střih videa a tvorbu speciálních efektů - obojí v téže aplikaci a za velmi výhodnou cenu.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená free verze programu s updaty a podporou v rámci komunity. I do verze Express lze dokupovat moduly, efekty a další komponenty. Otázkou ovšem je, zda si rovnou nepořídit plnou verzi u českého zastoupení, která má bohatou výbavu.

obr-01-nahled obr-02-nahled obr-03-nahled

Verze Express je odvozena od komerční verze, kterou používají profesionálové ve filmových studiích. Ovládat tento program ovšem není snadné. Výrobce proto pro zájemce připravil sadu ukázek, kde vysvětluje krok za krokem, jak se zpracovává natočený materiál, jak se vhodně aplikují nejrůznější efekty a úpravy a jak se pracuje s 3D objekty.

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení