Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

iCare Data Recovery Pro 8

iCare Data Recovery Pro 8

Program iCare Data Recovery Pro 8 slouží k obnově dat, o která jste přišli vlastní nepozorností, nebo třeba vinou virového útoku či selhání softwaru. Plná verze - Chip 04/2019.

Nějaký dokument, fotku nebo třeba video si už smazal asi každý. Důležité je, ihned použít nástroj na obnovu smazaných dat, který může hodně zachránit.

Program iCare Data Recovery Pro nabízí tři okruhy funkcí: obnovu souborů, nechtěně smazaných a následně i odstraněných z koše, záchranu dat ze zformátovaných nebo kompletně přemazaných pevných disků a pak také skenování a rekonstrukci obsahu pevných disků, které se operačnímu systému nedaří vůbec načíst a otevřít. Postupně tedy jde o úlohy s rostoucí náročností, od jednoduché obnovy dat, až po (i časově náročnou) rekonstrukci zhrouceného souborového systému. V programu iCare Data Recovery Pro můžete zachraňovat především soubory běžných typů, jako jsou dokumenty, tabulky nebo třeba fotky, ale hledání můžete rozšířit třeba také na komprimované archívy, uložené webové stránky i proprietární formáty souborů různých aplikací. U souborů v běžných formátech, které je možné obnovit, zobrazí iCare Data Recovery Pro i náhled jejich obsahu.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu iCare Data Recovery Pro můžete po registraci a aktivaci používat bez funkčních nebo časových omezení, ale bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena licence programu iCare Data Recovery Pro je bezmála 1 700 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

V programu iCare Data Recovery Pro lze vyhledávat jednotlivé, nechtěně smazané soubory, které jste následně odstranili i z koše, prohledávat kompletní obsah přemazaných či zformátovaných disků nebo zachraňovat data z disků, které se ve Windows tváří jako nečitelné. Výsledkem skenování obsahu disku je přehled smazaných souborů ve stromové struktuře adresářů, kde se před svým odstraněním nacházely. Můžete mezi nimi vyhledávat podle různých kritérií nebo je filtrovat podle typu či data smazání. Pokud jde soubor obnovit, zobrazí iCare Data Recovery Pro i jeho náhled. Pokud prohledáváte kompletně smazaný nebo naformátovaný disk, můžete rovnou upřesnit typy souborů, které se má iCare Data Recovery Pro pokusit najít a zachránit, včetně jejich maximální velikosti. Nalezené soubory obnovujte zásadně na jiný pevný disk.

Při obnově dat s programem iCare Data Recovery Pro rozhodně používejte externí disk, na který se zkopírují zachráněné soubory. Pokud byste totiž data obnovovali na stejný fyzický disk, ze kterého byla předtím smazána, mohli byste si snadno přepsat a nenávratně zničit další soubory, které ještě potřebujete obnovit. Stejné pravidlo samozřejmě platí i při použití jakýchkoli jiných nástrojů na obnovu smazaných souborů.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení