Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

iFreeUp Pro

iFreeUp Pro

Program iFreeUp slouží k vyčištění paměti iPhonů a iPadů od zbytečných souborů a dalších pozůstatků po používání internetu a různých aplikací. Plná verze - Chip 02/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

S nedostatkem kapacity se potýká hodně majitelů iPhonů a iPadů, minimálně v případě instalace nové verze iOS. Vyplatí se provést důkladnou očistu.

Program iFreeUp funguje podobně jako čistící aplikace pro počítače s Windows. Umí totiž v paměti iPhonu či iPadu vyhledat zbytečná data, jejichž odstraněním se uvolní cenné místo v úložišti mobilního zařízení. To je ale jen část funkcí aplikace iFreeUp. Dále je možné vyhledat a smazat různé pozůstatky po práci na internetu či s instalovanými aplikacemi, stejně jako bezpečně přemazat odstraněné fotografie a další soubory. Odstranění zbytečných dat pak slibuje rovněž obnovení skvělé kondice mobilního zařízení, které nebude brzděno nepotřebným odpadem. Aplikace iFreeUp dále funguje i jako správce obsahu iPhonů a iPadů, který umí přenášet fotky, videa či hudební soubory do počítače i opačným směrem. Užitečná je také možnost zálohování instalovaných aplikací a jejich dat do počítače a následné obnovy do stejného nebo jiného zařízení s iOS.

  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plná verze aplikace iFreeUp vám bude sloužit bez funkčních omezení po celý jeden rok od instalace s možností updatu v rámci verze, ale bez technické podpory. Běžná cena licence programu iFreeUp ve verzi Pro je kolem 550 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Aplikace iFreeUp vypadá a funguje podobně, jako čisticí aplikace pro Windows – vyhledá zbytečné soubory a jiná problematická data a nabídne jejich odstranění. Pro lepší ochranu soukromí lze smazat protokoly o používání aplikací a také bezpečně skartovat dříve smazané fotky. Pokud vám nevyhovuje aplikace iTunes, můžete fotky, videa i hudbu v paměti svého iPhonu či iPadu pohodlně spravovat v prostředí správce souborů v programu iFreeUp. K dispozici je i možnost zálohovat do počítače instalované aplikace a jejich data i nastavení. Program iFreeUp nabízí i zajímavou funkci pro ochranu vašeho soukromí. V nastavení si můžete aktivovat bezpečné mazání souborů jejich opakovaným přepsáním, takže je později nebude možné žádným způsobem z paměti mobilního zařízení obnovit. Běžně postačí jednoduchý přepis.

Aby mohl program iFreeUp pracovat s obsahem vašeho iPhonu či iPadu, je nezbytné mít v počítači instalovanou aplikaci iTunes (stažení a instalace). Ta ale musí zůstat během práce s iFreeUp zavřená.

Program se při instalaci nepřepne automaticky do češtiny, proto při prvním spuštění otevřete nabídku »Settings | General«, kde si jako »Current Language« můžete nastavit češtinu. Ve stejné nabídce můžete aktivovat i bezpečné mazání dat označením předvolby »Shred deleted files to prevent privacy leaks«.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨