Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Isoo Backup 2

Isoo Backup 2

V programu Isoo Backup si snadno vytvoříte kompletní zálohu systémového disku počítače. Z té pak můžete rychle obnovit jeho funkci v případě havárie. Plná verze - Chip 03/2019.

Raději se předem připravit než pozdě litovat. Vytvořte si zálohu operačního systému, nastavení, aplikací i dat v počítači a žádná nehoda vás nezaskočí.

Snadno ovladatelný program Isoo Backup 2 pracuje velmi jednoduše. S jeho pomocí si můžete na volném diskovém oddílu hlavního systémového disku, nebo na jiném interním disku počítače, vytvořit kompletní zálohu operačního systému, uživatelských nastavení, instalovaných aplikací i všech dat. Z takové zálohy je pak možné kdykoli kompletně obnovit obsah počítače do předchozího stavu. Jelikož zálohování obsahu disku probíhá tzv. přírůstkovým způsobem, budete mít vždy k dispozici několik postupně vytvořených verzí zálohy, které budou odrážet změny obsahu disku během vaší práce s počítačem. Isoo Backup umí data ze zálohy obnovit kdykoli je třeba, například pokud vám havarují Windows a počítač nejde spustit. Pro takové krizové situace je připravena funkce na vytvoření bootovacího USB Flash disku, ze kterého lze počítač nastartovat kdykoli a bez ohledu na funkčnost pevného disku.

  • Plná verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 03/2019
  • Info: www.isoo.com
  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Isoo Backup 2 můžete po registraci a aktivaci používat bez funkčních nebo časových omezení, ale bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena licence programu Isoo Backup je necelých 700 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Program Isoo Backup má velmi jednoduché a přehledné uživatelské rozhraní. Vytvoření nové zálohy obsahu pevného disku zahájíte volbou »Backup«, zatímco pro obnovu souborů ze zálohy slouží funkce »Restore«. Zálohy je ale možné vytvářet pouze na pevné disky, instalované přímo v počítači, nikoli na externí média. Isoo Backup zálohuje data pouze na disky instalované v počítači. Automaticky přitom detekuje vhodný disk nebo diskový oddíl k umístění zálohy a zároveň zobrazí objem zálohovaných dat. Po kliknutí na tlačítko »Options« si můžete nastavit vyšší úroveň komprese, ochranu zálohy heslem nebo filtr souborů, které zálohovány nebudou. Nejlépe, ještě před první zálohou počítače, si v programu Isoo Backup rovnou vytvořte startovací USB Flash disk. S jeho pomocí pak v případě jakýchkoli problémů spustíte počítač a obnovíte jeho funkci ze zálohy. Když budete potřebovat obnovit data na systémovém disku, použijte v hlavním okně programu funkci »Restore« a zvolte požadovanou verzi zálohy.

Abyste mohli data ze zálohy obnovit vytvořené programem Isoo Backup v případě havárie počítače, musíte si předem vytvořit spouštěcí USB flash disk. Z něj spustíte počítač a s pomocí funkcí programu Isoo Backup obnovíte všechna data ze zálohy. Otevřete hlavní nabídku programu a použijte funkci »Make USB Bootable Disk For Isoo Backup«. Budete potřebovat jen prázdný USB Flash disk s kapacitou nejméně 64 MB. Po kliknutí na »OK« bude záchranný USB flash disk vytvořen během několika okamžiků.

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení