Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

KeepSolid VPN Unlimited

KeepSolid VPN Unlimited

S pomocí služby KeepSolid VPN lze šifrováním ochránit internetovou komunikaci bez ohledu na to, k jaké síti je váš počítač aktuálně připojen. Půlroční  verze - Chip 12/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

VPN služba umožní bezpečné používání internetového bankovnictví nebo nakupování po internetu i ve veřejných sítích s neznámou úrovní zabezpečení.

Program KeepSolid VPN má především velmi snadné ovládání, takže si s ní mohou svoji internetovou komunikaci zabezpečit i uživatelé, kteří jinak o nastavování VPN připojení a přesměrování přes proxy servery v cizích zemích vůbec nic netuší. Stačí si jen zvolit zemi pro přesměrování internetového připojení (KeepSolid VPN jich nabízí několik desítek) a kliknout na jediné tlačítko. Další výhodou je dostupnost mobilních aplikací pro platformy Android a iOS, takže můžete s KeepSolid VPN surfovat bezpečně i ze svého smartphonu či tabletu. V nastavení aplikace KeepSolid VPN v počítači si můžete aktivovat automatické připojování k VPN při startu Windows nebo tzv. »Kill-Switch«, tedy funkci, která zablokuje veškerá internetová připojení z počítače, pokud nebude VPN aktivní. Sami se také můžete rozhodnout, jaký komunikační protokol bude během připojení přes VPN použit.

Rozsáhlý článek o fungování této VPN služby najdete v tištěném Chipu.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Službu KeepSolid VPN můžete po vytvoření uživatelského účtu a registraci používat po dobu 6 měsíců na 5 zařízeních v rámci jednoho účtu – bez omezení objemu přenesených dat. Běžná cena předplatného služby KeepSolid VPN pro 5 zařízení na půl roku činí bezmála 750 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Ihned po spuštění programu KeepSolid VPN si můžete vybrat zemi, prostřednictvím které bude vaše internetové připojení přesměrováno. Pokud vám jde jen o bezpečný pohyb po internetu, není důležité, jakou zemi zvolíte. Pro přístup ke geograficky omezeným službám je pak třeba zvolit zemi, ze které mají uživatelé ke službě přístup. Tlačítkem »Start« se připojíte k internetu prostřednictvím serveru ve zvolené zemi a během chvilky můžete v okně aplikace vidět vaši novou IP adresu, pod kterou bude váš počítač v síti vystupovat, včetně informace o zemi, přes kterou je vaše připojení k internetu přesměrováno. V nastaveních programu KeepSolid VPN i v mobilních aplikacích této služby můžete označit důvěryhodné Wi-Fi sítě, typicky vaši domácí síť, pro které se nebude používat šifrování a přesměrování přes zahraniční servery. Dále je zde například předvolba automatického spouštění VPN se startem Windows.

Službu KeepSolid VPN je možné použít i k tomu, abyste obešli regionální blokování různých internetových služeb. V nabídce zemí pro přesměrování připojení k internetu slouží k tomuto účelu samostatný seznam serverů, označený jako »Streaming«. Zde si můžete aktivovat přesměrování, nezbytné například pro zpřístupnění streamovací služby Hulu, internetového vysílání BBC a dalších regionálně omezených zdrojů.

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení