Menu
Časopis Chip

Landigo Premium

Landigo Premium

Landigo Premium | Krabice: koláž CHIPu

Webová aplikace Landigo Premium nabízí přes 20 tisíc otázek ve cvičeních pro úplné začátečníky i pokročilé angličtináře. Plná verze - Chip 01/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chcete se naučit základní slovíčka, nebo trénovat nepravidelná a frázová slovesa? S denní dávkou cvičení si zlepšíte angličtinu během pár týdnů.

Ve webovém rozhraní služby Landigo si můžete vybrat počáteční úroveň své znalosti angličtiny a pak se pustit do výuky slovíček nebo celých frází a složitější gramatické problematiky. Výuka probíhá formou cvičení, ve kterých vždy doplňujete větu či frázi výběrem ze čtyř nabízených možností. Odpověď je okamžitě vyhodnocena a celá věta přeložena do češtiny. Úlohy, které vám činí problémy, si můžete uložit ke svému uživatelskému účtu a vracet se k nim. Aktuálně je v aplikaci Landigo pro angličtinu k dispozici 20 040 otázek, rozdělených do sedmi úrovní výchozí znalosti anglického jazyka. Po výběru úrovně jsou otázky dále členěny podle konkrétní problematiky (např. slovíčka, gramatika, konverzace, frázová slovesa, idiomy atd.). Rovněž se můžete zaměřit i na procvičování konkrétní tematiky, jako například nakupování, cestování, sport, počasí, vaření atd.

Landigo jsme v Chipu poprvé uvedli přesně před rokem. Výrobce průběžně pracuje na dalších vylepšeních. Nově si Landigo umí pamatovat vaše chyby ze kterých se můžete nechat kdykoliv přezkoušet. Při přezkušování si můžete vybrat ze sedmi typů cvičení. Je velice účinné si při přezkušování vybrat náročnější typ zkoušení (třeba diktát, nebo překlad s vypisováním). Také si můžete zvolit náhodné, vzestupné nebo sestupné pořadí. Nově si v Landigo Premium můžete nastavit úroveň cvičení, které vám Landigo posílá do mailu. Také si můžete zvolit počet denních cvičení (1-7). Přihlaste se do svého účtu a  zvolte možnost »Zasílání e-mailů«. Nový je i YouTube kanál s návody a tipy na výuku. A aby uživatele výuka více bavila a byla zároveň efektivnější, byly přidáno 6 nových typů cvičení. Některá cvičení jsou výrazně těžší něž základní cvičení a přispívají k lepšímu zapamatování.

Zajímavou novinkou je tzv. kurz pro přežití. Jde o elementární minimum slovíček a obratů, které by uživateli mělo umožnit základní komunikaci v cizí zemi. Kurz najdete v Centru cvičení v předzačátečnické úrovni Landigo Premium. Pokud zvládnete denně čtyři cvičení, za tři měsíce budete umět konverzační základy jazyka.

  • Jazyk: česky
  • Internetový prohlížeč
  • On-line registrace

Plnou verzi webové aplikace Landigo Premium můžete pro výuku angličtiny používat po celý jeden rok od registrace a aktivace. Běžná cena ročního předplatného Landigo Premium je 1 200 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána. Aktivační kód mohou využít i majitelé koupené licence nebo licence z loňské akce z Chipu.

Výuka a trénink cizího jazyka ve službě Landigo probíhá výhradně prostřednictvím webového rozhraní v internetovém prohlížeči. Můžete si přitom zvolit výchozí znalost jazyka a následně i témata testových otázek. Celkem je k dispozici přes 20 tisíc otázek. Trénink jazyka probíhá formou testových otázek s výběrem ze čtyř možných odpovědí. Po výběru odpovědi se zobrazí správné řešení včetně českého překladu celé věty, nahrávky její výslovnosti a ilustračního obrázku. Otázky, které vám budou dělat problémy lze uložit pro jejich snadné opakování. Angličtinu můžete trénovat i ve svém smartphonu nebo tabletu – prostřednictvím mobilní verze webové aplikace Landigo. Stačí když si otevřete webovou stránku služby Landigo a přihlásíte se ke svému uživatelskému účtu. Pro snadný přístup ke cvičením si na domovské obrazovce vytvořte zástupce webu Landigo.

Landigo nevyužívá žádný převratně nový systém výuky, ale drží se osvědčeného způsobu založeného na příkladech, cvičeních a opakování. Výuce angličtiny můžete věnovat třeba jen pár minut denně, projít si několik cvičení, když máte zrovna chvilku času. Cvičení můžete procházet i ve svém smartphonu nebo tabletu s Androidem a iOS, i když tedy Landigo nemá mobilní aplikaci. Je ale možné použít mobilní verzí webového rozhraní této výukové aplikace. Jedinou nevýhodou je, že při tréninku budete potřebovat připojení k internetu.

Abyste měli ke cvičením v Landigo co nejjednodušší přístup, můžete si vytvořit zástupce webové aplikace na domovské obrazovce svého smartphonu či tabletu. V androidovém zařízení si otevřete internetový prohlížeč Chrome a přejděte na stránku www.landigo.cz. Sjeďte dolů a použijte volbu »Moje Landigo | Přihlášení«. Pak se přihlaste prostřednictvím svého e-mailu a hesla a můžete se pustit do cvičení. Pro připnutí webové stránky Lingea angličtina klepněte v mobilním Chromu na tlačítko se třemi tečkami, které vyvolá hlavní nabídku prohlížeče. Zde zvolte položku »Přidat na plochu«, popřípadě změňte název zástupce a pokračujte tlačítkem »Přidat«. Pak vyvoláte cvičení angličtiny jedním klepnutím na ikonu na domovské obrazovce. V prohlížeči Safari v iOS na iPhonu či iPadu si otevřete stejnou adresu a stejným způsobem se přihlaste ke svému účtu. Pak použijte tlačítko na vyvolání nabídky pro sdílení obsahu a zde použijte funkci »Přidat na plochu«. Opět získáte přístup k cvičením z angličtiny klepnutím na jedinou ikonu.

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení