Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Magix Music Maker

Magix Music Maker

Magix Music Maker je už přes dvě dekády osvědčené hudební studio pro domácí uživatele, které se ale výsledky vyrovná i profesionálnímu softwaru. Chip vám navíc přináší dva vouchery s hodnotou 25 dolarů, které v programu můžete použít na nákup zvukových bank, efektů a nástrojů. Free verze - Chip 02/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chcete se ponořit do světa profesionální tvorby a zpracování hudby? Nový Music Maker vám to umožní i bez utrácení stovek dolarů.

Magix Music Maker je hudební software označovaný jako DAW, tedy nástroj pro nahrávání a zpracování audia. Díky výkonu hardwaru, je dnes už možné použít naprostou většinu počítačů i pro náročné zpracování hudby. Stačí nainstalovat potřebný software a povolit uzdu kreativitě. Výrobce se rozhodl změnit koncepci komplexního softwaru a jeho prodejní model. Vedle komerčních licencí (srovnání verzí) vydal i bezplatně dostupnou základní verzi, do které si každý může dokoupit přesně jen ty komponenty, které ke své tvorbě potřebuje. A to je právě verze programu (informativní video), kterou přináší Chip společně se dvěma vouchery s hodnotou 25 USD pro nákup komponent přímo prostřednictvím programu.

V domácích a poloprofesionálních podmínkách se nepředpokládá několikastopé nahrávání celé kapely. Tvorba hudby se zjednodušuje na použití elektronických hudebních nástrojů a předpřipravených hudební smyček a zvukových samplů. Vytvoření základu skladby je díky tomu velmi rychlé a k dosažení požadovaných výsledků stačí jen nahrát zpěv nebo třeba i další hudební nástroj. Pro samotné nahrávání výborně poslouží USB mikrofony a USB převodníky. A přesně takhle je koncipována architektura a styl práce v Magix Music Makeru - použij předpřipravené instantní komponenty, přidej elektronické bicí a klávesy, dohraj zpěv a třeba kytaru. Celý zvuk smíchej s profesionálně znějícími efekty a po exportu nahraj na internet nebo použij jako zvukový podklad pro film nebo jako základ pro videoklip. A pokud ti nabízené zvuky a smyčky nestačí, dokup si je přímo v programu.

Magix Music Maker poskytuje kompletní škálu nástrojů na zprostředkování celého procesu tvorby hudby - od nahrávání, samplování, střihu a mixování, přidávání efektů, až po finální audio mastering a export na výsledné platformy v požadované kvalitě. Na vstupu lze použít i zvuky a hudbu importovanou v obvyklých zvukových formátech. Jeho uživatelské rozhraní umožňuje současně míchat 8 zvukových stop a je modelované podle osvědčeného ovládání softwaru o několik cenových tříd výše. Nabízí jak intuitivnost začátečníkům, tak i nabídku funkcí a komplexitu vyžadovanou pokročilejšími uživateli.

Po instalaci je pro tvorbu hudby v základní nabídce přes 400 hudebních smyček (loopů), 7 zvukových bank se samply a 8 efektů. Vlastní hudební stopy (zpěv, nástroje) lze dále nahrávat pomocí USB mikrofonů nebo zvukových karet. Využít lze ale také vestavěných nástrojů přímo v programu, které lze ovládat přes MIDI rozhraní. S přesností pomůže metronom a samotné nahrávky lze následně i upravovat a čistit. Výsledná skladby následně prochází masteringem – tedy finální mixáží, která dá nahrávce výslednou charakteristiku zvuku. Využít lze předpřipravené profily nebo parametry manuálně upravit. Program se dále vyznačuje vysokou modularitou a přímo v jeho rozhraní jej lze doplňovat o další přídavné zvukové banky a nástroje.

  • Free verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 02/2018
  • Info: www.magix.com
  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Časově neomezená freewarová licence programu včetně aktualizací, která nabízí možnost nákupu rozšiřujících komponent přímo v programu. Pro sdílení zkušeností a uvádění novinek funguje internetový magazín.

Chloubou Music Makeru je přehledné uživatelské rozhraní, které je inspirováno profesionálním DAW softwarem, který reprezentuje Logic Pro, Cubase či Samplitude. Pracovní obrazovku lze samozřejmě plně přizpůsobit potřebám uživatele, včetně nastavení počtu, velikosti a druhu ovládacích panelů. Kromě nabízených samplů a vzorků lze také využít zabudované nástroje pro tvorbu vlastních stop. V základní nabídce se nachází klavírní křídlo, kytarový a baskytarový zesilovač a několik syntetizátorů. Pro všechny parametry nástrojů lze upravovat detailní nastavení. Music Maker zahrnuje v základu širokou sbírku efektů, zvukových bank a přes 400 smyček, se kterými si každý vystačí ve všech situacích. Náročnější uživatelé ale mohou v integrovaném Magix Store využít nabízených voucherů pro nalezení a vypilování toho perfektního zvuku.

Každý správný DAW by měl být schopný exportovat finální skladbu do celé řady hudebních formátů pro širokou řadu koncových zařízení. V tom je Music Maker tradičně silný. Pro snadné sdílení výtvorů na sociálních sítích nabízí profily pro Facebook, YouTube a Soundcloud. Využít můžete i předvolby pro e-mail. Při exportu lze v základu volit WAV, WMA a OGG. Dokoupit lze modul MP3 a FLAC. Skladby zde také exportovat pro Audio CD.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨