Menu
Časopis Chip

MediaTrans 3

MediaTrans 3

MediaTrans je program pro jednoduchý přenos hudby, videa a obrázků z počítače do iPhonu a iPadu. Zvládne i převody multimedií do potřebných formátů. Plná verze - Chip 05/2017.

Máte iPhone a při přenosu filmů z počítače s Windows se neustále potýkáte s iTunes? Zkuste šikovný nástroj s mnoha funkcemi.

Pomocí programu MediaTrans můžete mezi počítačem s Windows a iZařízeními přenášet videa, fotografie, hudbu, audioknihy, hlasové poznámky, podcasty a ebooky. Soubory lze přenášet oběma směry a navíc odstranit ochranu, kterou Apple chrání zakoupený obsah. Program sice ke svojí činnosti potřebuje instalaci iTunes v počítači, ale tento program od Applu už dále nebudete potřebovat, snad jen k zálohování kompletního obsahu vašeho mobilního zařízení s iOS. MediaTrans na rozdíl od iTunes, umí převést filmy a hudbu do formátů, jejichž přehrávání operační systém iOS nativně podporuje. A dokonce umožňuje odstranit DRM ochranu Apple iTunes, kterou jsou chráněné soubory (hudba, video, audioknihy) proti neoprávněnému přehrávání. Samozřejmostí je možnost přípravy playlistů s oblíbenou hudbou a úpravy doprovodných informací v názvech hudby a interpretů. Hodit se vám může i funkce na ukládání elektronických knih do mobilního zařízení nebo správu hlasových poznámek a vyzváněcích melodií z vybrané části hudby. Další z funkcí programu MediaTrans vám navíc umožní používat paměť iPhonu či iPadu jako přenosný disk pro libovolná data, což běžně, kvůli systému zabezpečení dat v iOS, není možné. Program je možné použít i jako zálohovací aplikaci pořízených fotografií a videí z vašeho iZařízení nebo k úspoře místa v paměti přístroje hromadnou konverzí fotografií a videí na nižší rozlišení, nižší kvalitu a datový tok. Oproti iTunes je aplikace MediaTrans velmi přehledná a snadno ovladatelná.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu MediaTrans můžete po registraci a aktivaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na technickou podporu a aktualizace. Běžná cena licence programu je kolem 750 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Ihned po spuštění se aplikace WinX MediaTrans automaticky propojí s iPhonem či iPadem připojeným k počítači a rovnou vám nabídne funkce na přenos fotek, hudby a videí nebo použití vašeho mobilního zařízení jako přenosného úložiště (funkce »Flash Drive«). Přenos souborů pak probíhá jednoduše přetažením myší z Průzkumníku Windows. Každá z funkcí na přenos dat mezi pamětí mobilního zařízení a počítačem pracuje ve vlastním okně, kde se například dozvíte, jaký podíl kapacity interního úložiště mobilního zařízení zabírají fotky, hudba či filmy. Program WinX MediaTrans navíc zajistí konverzi hudby a videa do potřebných formátů. Po přidání hudby a videa pomocí tlačítek »Add Music« nebo »Add Video« je ještě třeba spustit konverzi tlačítkem »Sync«. V možnostech nastavení, vyvolaných tlačítkem »Settings«, lze změnit výchozí složky pro synchronizaci fotek, hudby a videí s počítačem a rovněž ovládat předvolby konverze multimediálních souborů, které nejsou ve formátech podporovaných v operačním systému iOS.

WinX MediaTrans nemůže pracovat bez instalace aplikace iTunes, ve které je navíc nutné provést drobnou změnu nastavení, aby se oba programy neustále „nepřetahovaly“ o obsah vašeho mobilního zařízení. Přejděte v iTunes do nabídky »Úpravy | Předvolby« a v nově otevřeném okně označte předvolbu »Vypnout automatickou synchronizaci iPodů, iPhonů a iPadů«. Pak můžete iTunes vypnout a dále pracovat už jen v programu WinX MediaTrans.

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2017.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání