Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

nanoCAD 5.0

nanoCAD 5.0

Návrhářský program nanoCAD nabízí funkce na kreslení a práci s objekty ve 2D i 3D prostoru jejich úpravy a export do standardního formátu DWG. Plná verze - Chip 10/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Potřebujete otevřít soubor s výkresem, ale nemáte AutoCAD? Chcete si vytvořit jednoduchý návrh, ale nechcete kupovat drahý program? Vyzkoušejte nanoCAD.

V klasickém uživatelském rozhraní nabízí nanoCAD bohaté možnosti pro tvorbu složitých technických výkresů ve 2D i 3D prostředí i kreslení zákldních návrhů, užitečných například při úpravách a rekonstrukcích bytů či domů. Při precizním kreslení v programu nanoCAD lze pracovat s vrstvami a průhledností, konstruovat složité objekty a s pomocí nástrojových panelů přesně nastavovat jejich parametry. Nechybí ani možnost pracovat s texty a tabulkami s napojením externích zdrojů z databází Microsoft SQL a Access, z Excelu, souborů ve formátu čistého textu a XML souborů. Pro prohlížení hotových objektů jsou připraveny funkce na vygenerování 3D náhledu s možností změny úhlu pohledu. Pro uživatele ostatních CAD aplikací je velmi důležitá nativní podpora standardního formátu technických výkresů DWG, díky které otevře nanoCAD soubory vytvořené v programu AutoCAD i dalších návrhářských aplikacích.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu nanoCAD 5.0 můžete po instalaci a registraci používat bez funkčního a časového omezení. Jedná se o starší verzi programu, kterou výrobce uvolnil k používání zdarma. Cena licence nejnovější verze nanoCAD Plus 10 začíná zhruba na 4 500 korunách.

Snad nejdůležitější vlastností programu nanoCAD je nativní podpora formátu DWG, se kterým pracuje AutoCAD i další navrhovací programy. I pokud nemáte v úmyslu DWG soubor upravovat, pomůže vám nanoCAD s jeho otevřením a prohlížením. Pro uživatele jiných CAD aplikací není uživatelské rozhraní programu nanoCAD s klasickými nabídkami, přehršlí tlačítek a panely s detailním nastavením žádným velkým překvapením. Prakticky všechny funkce, na které jsou zvyklí, najdou na jejich obvyklém místě. Pokud se chcete pustit do kreslení v nových nebo úprav existujících DWG souborů, nabídne vám nanoCAD všechny potřebné nástroje na navrhování ve 2D a 3D prostoru, úpravy objektů i jejich následný export a tisk nebo uložení do souborů ve standardním formátu, které následně otevřete v programech jako AutoCAD i jiných CAD aplikacích.

Aktuální verze programu nanoCAD Plus 10 má dlouhou řadu vylepšení a může do jisté míry nahradit profesionální AutoCAD. Mezi hlavní změny oproti bezplatné verzi nanoCAD 5.0 patří například moderní uživatelské rozhraní s pásem karet, pokročilejší funkce na práci s rastrovými objekty, nové palety nástrojů, možnost práce s 3D objekty, vylepšení pro práci s vrstvami při 2D kreslení nebo bohatší možnosti pro práci s externími zdroji.

Seznam všech plných verzí v Chipu 10/2018


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨