Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

NetSpot 2.10 Home

NetSpot 2.10 Home

S programem NetSpot můžete profesionálním způsobem změřit kvalitu signálu vaší Wi-Fi sítě na různých místech vašeho bytu či domu. Plná verze - Chip 12/2018.

Trápí vás rychlost a stabilita vaší Wi-Fi sítě a už nevíte, jak jinak ještě nastavit váš Wi-Fi router, abyste dosáhli lepšího pokrytí?

Aplikace NetSpot je profesionální nástroj na měření kvality signálu bezdrátové sítě na různých místech vašeho bytu, domu či jakéhokoli prostoru, který potřebujete signálem Wi-Fi pokrýt. Pro měření budete potřebovat pouze notebook a pak také půdorys či alespoň hrubý plánek místa měření v některém z běžných obrazových formátů. Program NetSpot detekuje všechny okolní sítě v dosahu vašeho zařízení a kromě základních technických parametrů vysílané Wi-Fi změří i kvalitu přijímaného signálu. Velmi rychle můžete změřit příjem Wi-Fi na různých místech a na základě zjištěných výsledků upravit nastavení vysílacího pásma či kanálu nebo přemístit Wi-Fi router na vhodnější místo. Možná také zjistíte, že žádná úprava konfigurace stávajícího Wi-Fi routeru nepomůže a budete jej muset vyměnit za výkonnější model nebo dosah Wi-Fi rozšířit přidáním opakovače či access pointu.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu NetSpot můžete po registraci a aktivaci používat bez funkčních omezení po dobu jednoho roku, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena licence programu NetSpot ve verzi Home Edition je necelých 1 200 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Po svém spuštění detekuje program NetSpot okolní Wi-Fi sítě a vypíše jejich detailní parametry. Dozvíte se, v jakém pásmu a na kterém kanále sítě vysílají, jak silný je jejich signál v místě kde se aktuálně nacházíte a třeba také jaké zabezpečení síť vyžívá. V přehledu je zeleně zvýrazněna síť, ke které jste aktuálně připojeni. Když přejdete do nabídky »Survey«, můžete začít s měřením síly signálu na různých místech vašeho bytu či domu. Budete ale potřebovat ještě alespoň zhruba nakreslený půdorys prostor, kde se chystáte zjišťovat kvalitu pokrytí bezdrátovým signálem. Ideální je samozřejmě stavební výkres. Podporovány jsou běžné obrazové formáty. Měření probíhá tak, že procházíte se svým notebookem po domě a na půdorysu klikáte na místa, kde se aktuálně nacházíte. Nemusí jít o zcela přesnou polohu, stačí alespoň přibližné označení. Program NetSpot vám ukáže, jak silný signál své domácí sítě na daném místě přijímáte. Zelená barva značí kvalitní příjem Wi-Fi.

Čtenáři Chipu si mohou za zvýhodněnou cenu pořídit program NetSpot v komerční edici Pro. Ta je určená i pro komerční využití a zvyšuje počet zón a snímků měření kvality signálu Wi-Fi sítě ze dvou v edici Home na rovných 50. V každé z měřených zón je navíc možné otestovat až 500 bodů (v edici Home pouze 50). Rovněž je k dispozici podstatně více stylů vizualizace kvality signálu bezdrátové sítě. Jděte na www.netspotapp.com/netspotpro.html a při nákupu použijte slevový kupon CHIP30-NSUPGRADE. Sníží cenu o 30 %, platnost je do konce listopadu 2019.

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání