Menu
Časopis Chip

Norton Security 2017

Norton Security 2017

Norton Security je roky prověřený a známý bezpečnostní balík obsahující antivirus, firewall, správce hesel a optimalizační nástroje. Jedná se o komplexní ochranu vašeho domácího PC a procházení internetu. Zkušební verze  - Chip 04/2017.

Norton Security je interně rozdělen na 3 hlavní části:

• Bezpečnost  - Pod záložkou »Security« se skrývá hlavní funkčnost programu. Máte zde možnost naplánovat či okamžitě udělat rychlou/pomalou prohlídku vašeho systému, jednotlivých složek či souborů, využít mocný »Norton Power Eraser« (agresivní odstraňovač čehokoli škodlivého), nechat si vypsat diagnózu systému nebo aktivovat/deaktivovat různé bezpečnostní aspekty (kontrola e-mailu, brouzdání na internetu, aktivních souborů, atd.)

• Identita  - Pod záložkou »Identity« se nachází možnost založit si bezpečnostní trezor na vaše osobní údaje a hesla. Proč si pamatovat 10 hesel k různým službám, když můžete jedno, které zadáte při spuštění PC a na dotyčných stránkách se uložená přihlašovací jména/hesla automaticky vyplní.
Najdete zde také generátor bezpečných hesel.

• Výkon  - Záložka »Performance« obsahuje nástroje pro optimalizaci disku, čištění dočasných a nevyužitých souborů a »Startup manager«, který zkontroluje bezpečnost a náročnost programů, které se spouští automaticky na pozadí při startu vašeho PC. Pokud se spouští nebezpečná nebo neznámá aplikace, Norton Security ji pozná a nabídne možná řešení.

• Nastavení  - V hlavním okně nahoře se nachází »Settings«, záložka s nastavením všech aspektů kontroly, skenování, firewallu, antiviru, antispamu, identity, plánování úloh a spoustu dalšího. Můžete zde vybrat složky, které bude Norton Security ignorovat, kdy se mají provádět automatické kontroly, četnost vyskakovacích oken, kontrolu brouzdání na internetu, zda kontrolovat stažené soubory, ve firewallu dovolené porty, programy a mnoho dalšího.

  • Zkušební verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 04/2017
  • Info: www.sw.cz
  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Zkušební verze bezpečnostního balíku Norton Security v nejvyšší verzi Premium je vám k dispozici zdarma na 90 dní včetně updatů. Kopii tohoto programu je možno nainstalovat až na 4 další počítače. Tato verze je bez technické podpory, avšak funkce programu jsou totožné s komerční edicí.

Upozornění:  Tato zkušební verze nejde provozovat na počítačích, kde byla v minulosti spuštěna jiná podobná zkušební verze Norton Security. 

Okno s nastavením Norton Security je přehledně rozděleno do jednotlivých modulů programu. V části »Antivirus« lze měnit četnost aktualizací, ignorované složky, průběžnou protekci SONAR, zda skenovat USB disky, do jaké míry automaticky odstraňovat hrozby a další. »Firewall« pro změnu spravuje nastavení portů, příchozích a odchozích spojení, různé výjimky, protokoly, neviditelnost a další. Norton Security detekuje veškeré prohlížeče, které na PC máte a navrhne integraci svých ochranných pluginů, které se starají o bezpečnost brouzdání po internetu a doplňování osobních informací (uživatelských jmen, hesel, adres, …), pokud jste si aktivovali funkci »Identity« v hlavní obrazovce. Vítaným pomocníkem při hledání jakéhokoli nastavení je funkce »Search« dostupná pod lupou z hlavní obrazovky. Napíšete přibližný název a Norton Search vám ukáže veškeré možnosti, které jsou k dispozici. Rovnou je na tomto místě můžete měnit.

Při instalaci je možné, že se ve vašem prohlížeči objeví okno »“Norton Identity Safe“ Added«. Je to doplněk pro Chrome, který můžete, ale nemusíte aktivovat. Jedná se o správce přenosných hesel.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2017.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání