Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Partition Expert Pro

Partition Expert Pro

Partition Expert Pro | Krabice: koláž CHIPu

Aplikace Macrorit Partition Expert Professional nabízí mnohem více funkcí, než nástroj na správu disků a diskových oddílů vestavěný ve Windows. Plná verze - Chip 09/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Potřebujete instalovat nový pevný disk a rozdělit jej na oddíly? Nebo spravovat již používané disky? S funkcemi Windows si často nevystačíte.

Partition Expert nabízí kompletní řešení pro správu pevných disků a diskových oddílů. Při instalaci nového disku vám přijdou vhod nástroje pro vytvoření nových diskových oddílů a jejich formátování, při běžném používání počítače zase využijete funkce pro defragmentaci, bezpečné mazání nepotřebných dat jejich opakovaným přepsáním nebo úpravu velikosti existujících diskových oddílů podle aktuální potřeby. Bezpečí vašich dat zajistí nástroje na zálohování formou kopírování dat z celých disků nebo jejich oddílů na záložní disky. Krizové situace pomohou řešit funkce pro kontrolu a opravu chyb i vadných sektorů disku. Hlavní funkce programu Partition Expert byste sice našli i v základní výbavě operačního systému Windows, ale zde jsou tyto nástroje zabaleny do uživatelsky příjemného, přehledného prostředí, u kterého ani nevadí, že je k dispozici pouze v angličtině.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Partition Expert můžete po registraci a aktivaci používat po dobu jednoho roku, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena licence programu je přibližně 750 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Disk či diskový oddíl pro úpravy zvolíte v pravé části okna aplikace a pak z nabídky »Operations« vyberete konkrétní akci. Ke změně velikosti oddílu slouží funkce »Resize/Move Volume«, výběrem »Delete Volume« oddíl odstraníte a pokud chcete bezpečně a nenávratně odstranit data z oddílu, použijte funkci »Wipe Volume«. Velmi užitečná je funkce pro kopírování obsahu celých diskových oddílů. Využijete ji například při koupi nového počítače nebo disku. Partition Expert zkopíruje operační systém, aplikace, ovladače a uživatelská nastavení i data. Příslušnou funkci najdete pod volbou »Copy Volume« a pak už stačí jen vybrat zdrojový a cílový disk či oddíl. Chyby při zápisu dat a vadné sektory disku jsou častými důvody ztráty dat nebo zamrzání počítače. Nelze jim úplně předejít, ale pravidelná kontrola kondice disku může na potíže včas upozornit, abyste si stihli data zazálohovat, K testování vadných sektorů slouží funkce »Surface Test«, volba »Check Volume« pak slouží k opravě nalezených problémů.

Na Chip DVD i v balíčku staženém prostřednictvím digitální verze Chipu najdete nejen klasický instalátor plné verze programu Partition Expert, ale také přenosnou edici této užitečné aplikace. Tuto verzi použitelnou bez instalace lze nahrát například na USB flash disk, abyste mohli s programem Partition Expert spravovat disky a diskové oddíly různých počítačů, aniž byste do nich museli instalovat jakýkoli další software. Přenosná verze programu Partition Expert se spouští souborem »dm.exe« a při prvním použití je třeba ji aktivovat – stejně jako variantu určenou k instalaci do počítače.

Seznam všech plných verzí v Chipu 09/2018Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení