Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Password Manager 18

Password Manager 18

Při registracích na internetu je nutné používat silná hesla, která se ale těžko pamatují Steganos Password Manager 18 si je bude pamatovat za vás. Plná verze - Chip 06/2018.

Těch, kdo dokáží nosit všechna různá hesla a osobní údaje v hlavě, je asi málo. Ale netrapte se, stačí znát jen jediné hlavní heslo k celé databázi.

Steganos Password Manager 18 bezpečně ukládá hesla, přihlašovací údaje, čísla kreditních karet a další citlivé informace, které můžete třídit do kategorií a snadno v nich vyhledávat. Připraven je navíc i generátor hesel na základě požadavků uživatele (délka a použité znaky) a plovoucí okno pro pohodlné vkládání hesel do přihlašovacích formulářů na internetových stránkách. Používání správce hesel se vám dozajista vyplatí, jen si dobře ohlídejte hlavní heslo k vašemu trezoru. Následky jeho ztráty by mohly být opravdu rozsáhlé. Do trezoru s hesly si můžete ukládat rovněž odkazy na vaše oblíbené internetové stránky, u kterých nechcete, aby je viděli ostatní uživatelé vašeho počítače. Namísto v internetovém prohlížeči najdete seznam svých oblíbených stránek pod nabídkou »Private Favorites«. Vybraný odkaz snadno otevřete v internetovém prohlížeči kliknutím na tlačítko s obrázkem zeměkoule.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Steganos Password Manager 18 v ceně 500 korun můžete po registraci a instalaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na technickou podporu a budoucí aktualizace aplikace. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Při prvním spuštění si Steganos Password Manager vyžádá vytvoření nového hlavního hesla. Toto hlavní heslo, k jehož vytvoření lze využít i vestavěný generátor hesel, může být uloženo i na USB flash disku, nebo jej může reprezentovat sekvence obrázků. V každém případě si zvolte bezpečné heslo (alespoň 8 znaků v kombinaci velkých a malých písmen, číslic a speciálních znaků) a dobře si jej uložte či zapamatujte. Pro rychlé vkládání přihlašovacích jmen a hesel na webových stránkách využívá Steganos Password Manager plovoucí okno s tlačítky na otevření internetové adresy v prohlížeči a snadné přetažení jména a hesla myší do příslušných políček přihlašovacích formulářů. Pro přístup k databázi hesel, synchronizované přes Dropbox či jiné cloudové úložiště, v mobilním zařízení, je třeba instalovat si aplikaci Steganos Mobile Privacy pro smartphony a tablety s Androidem či iOS. V nabídce vyvolané klepnutím na tlačítko s ikonou obláčku zvolte »Dropbox« a po přihlášení k vašemu účtu na Dropboxu aplikaci autorizujte.

Nová verze programu Steganos Password Manager 19 přináší řadu bezpečnostních vylepšení, mezi nimi především dvoufaktorovou autentizaci. Nově je také možné přistupovat k uloženým odkazům na oblíbené stránky přímo z prostředí internetových prohlížečů Firefox a Chrome a z prohlížeče od Googlu lze do šifrovaného trezoru aplikace Steganos Password Manager 19 importovat uložená hesla. Mobilní verze aplikace nyní i na Androidu podporuje odemykání otiskem prstu.

Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání