Menu
Časopis Chip

PDF Convert to Word

PDF Convert to Word

PDF Convert to Word je jednoúčelový program pro převod PDF dokumentů na soubory MS Office Word, které lze po úpravě převést zpět na PDF. Plná verze - Chip 04/2017.

Pokud potřebujete převést a upravit PDF dokumenty, můžete použít nástroj, který vyrobí jejich editovatelnou obdobu ve formátu Word. 

Výborná přenositelnost PDF dokumentů je vykoupena jejich obtížnou editací. PDF soubory můžeme zhruba rozdělit na editovatelné a needitovatelné. S první skupinou si program PDF Convert to Word hravě poradí a to i když obsahují češtinu. Dokáže vyseparovat text do dokumentů TXT, RTF a DOC/DOCx. Pokud v programu necháte zaškrtnutu volbu »Visualy«, tak vytvoří DOC, který je vizuálně velice podobný originálu s možností editace textu. Pokud tedy potřebujete v PDF udělat jen nějakou drobnou úpravu, můžete to provést tímto způsobem a následně ve Wordu soubor nazpět uložit jako PDF. Needitovatelné dokumenty mohou být vytvořeny z různých grafických programů a textových editorů, ovšem texty v programu nejsou uloženy jako text, ale jako vektorové objekty. Nejsložitější situace nastává pokud je PDF vyrobeno z naskenovaného dokumentu a navíc obsahuje češtinu. Na tyto alternativy je nástroj PDF Convert to Word krátký. Sice vytvoří vizuálně stejný dokument DOC, ale stránku v něm jen vyrastruje jako obrázek bez možnosti zpětné editace textu.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 700 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Ovládání programu PDF Convert to Word je maximálně jednoduché. Umožňuje vybrat rozsah stran a pracuje v dávce. Ve visuálním modu se program snaží vyskládat objekty identicky s originálem v PDF. S needitovatelnými dokumenty s převodník poradí po své - převede je sice na DOC, ale pouze s obrázky stran.

S českými needitovatelnými PDF dokumenty si poradí jen programy s OCR rozpoznáváním znaků a s podporou češtiny. Mezi několika málo kandidáty svými výsledky a cenou vyniká ABBYY FineReader, který si výborně zvládne i formátování dokumentů s tabulkami. Speciální zkušební verzi najdete také na Chip DVD 04/2017.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2017.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání