Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Photo Commander 15

Photo Commander 15

Photo Commander 15 uspořádá, popíše, upraví a odprezentuje i rozsáhlou sbírku vašich digitálních fotografií – to vše rychle a v přehledném prostředí. Plná verze - Chip 05/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Množí se vám v počítači složky s neuspořádanými fotkami? Svěřte jejich roztřídění, správu a úpravy šikovnému programu s řadou automatických funkcí.

Správce fotografií Ashampoo Photo Commander vám pomůže s kompletním zpracováním snímků – od jejich stažení z fotoaparátu, přes automatické i uživatelsky nastavitelné úpravy, zařazení do databáze a virtuálních alb, až po jejich prezentaci v počítači, vystavení na internetu nebo vypálení na DVD. Photo Commander si poradí nejen s fotkami v běžně používaných formátech, ale také s různými formáty videa i zvukových souborů. Do alba si tak můžete vedle snímků zařadit třeba i videozáběry natočené fotoaparátem a namluvené komentáře. Z dalších funkcí programu jistě stojí za zmínku i vytváření panoramatických fotografií, vyhledávání duplicitních snímků na základně různé úrovně podobnosti nebo dávkové úpravy fotek. K dispozici jsou rovněž různé efekty, filtry či rámečky pro vytváření vysoce kreativních výstupů, které si můžete navíc i vytisknout s využitím některé z dostupných tiskových šablon.

  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Pro čtenáře Chipu je připravena plná verze programu Ashampoo Photo Commander 15 bez možnosti updatu a technické podpory. Verze svojí výbavou odpovídá starší komerční edici aplikace s cenou kolem 200 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Fotografie můžete třídit podle základních kritérií (jméno, velikost, datum, typ souboru atd.) i podle hvězdičkového hodnocení, které fotkám, filmům nebo hudebním souborům sami přiřadíte. Photo Commander umožňuje také vyhledávání snímků podle záznamů EXIF a IPTC, popřípadě úpravu těchto metadat. Funkce pro práci s fotkami jsou rozděleny do logických skupin (»Obecné«, »Quick-Fix«, »Objekty«, »Vytvořit« a »Organizovat«). V editoru najdete například funkce na automatickou optimalizaci snímků, korekci jasu, kontrastu a barev, srovnání horizontálních a vertikálních linií, rozostření pozadí snímků nebo odstranění červených očí. Po úpravách fotek lze pokračovat v přípravě výstupů s funkcemi z nabídky »Vytvořit«. K dispozici je tvorba prezentací s přechodovými efekty a hudbou na pozadí, vytvoření HTML alba pro vystavení na internetu, kalendářů, koláží, panoramatických snímků, pohlednic, přehledů snímků nebo třeba prolnutých fotografií.

Přehledné prostředí programu Photo Commander je rozčleněno na tři části – průzkumníka, okno se zvětšeným náhledem vybrané fotografie (doplněným o EXIF nebo IPTC data) a část s náhledy snímků ve vybrané složce. Zobrazeny mohou být buďto všechny typy multimediálních souborů, nebo jen obrázky, videa či hudební soubory ve zvolených formátech. Průzkumník umí rovněž zobrazit fotky podle data jejich vytvoření, hodnocení nebo alba, ve kterém jsou zařazeny.

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨