Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

PhotoDirector 8.0 Deluxe

PhotoDirector 8.0 Deluxe

Program PhotoDirector 8.0 Deluxe je komplexní balík nástrojů pro správu, úpravu, optimalizaci a editaci a tvorbu prezentací z fotografií, který z vašich snímků udělá zdařilé dílko profesionála. Plná verze - Chip 04/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Potřebujete si uspořádat rozsáhlou sbírku fotografií a vylepšit jejich vzhled? Pomocí PhotoDirectoru vše hravě zvládnete a nezabere vám to ani příliš mnoho času!

Program PhotoDirector 8.0 Deluxe nabízí pět hlavních nástrojů, které jsou logicky uspořádány na pěti kartách. Karta »Library« (knihovna) slouží pro přehledné uspořádání sbírky fotografií. Kromě roztřídění snímků a jejich uspořádání do složek můžete na této kartě snímky i pomocí hvězdiček hodnotit, prohlížet, pootočit o devadesát stupňů (»Rotate«), exportovat do jiného formátu nebo sdílet prostřednictvím oblíbené sociální sítě Facebook nebo odeslat e-mailem. Na kartě »Adjustment« najdete řadu praktických funkcí a nástrojů pro úpravy a optimalizaci snímků. Kromě jiného zde najdete nástroj pro odstranění efektu červených očí, nástroje pro retušování snímků, funkce pro manuální nastavení vyvážení barev, úrovní a křivek, pro aplikaci efektu HDR nebo pro opravu zkreslení objektivu. Vedle manuálních úprav je k dispozici přes čtyřicet předpřipravených šablon (»Presets«), pomocí kterých můžete na snímky aplikovat zajímavé barevné efekty. Program umožňuje i tvorbu vlastních šablon pomocí manuálních nastavení jednotlivých nástrojů. Karta »Edit« obsahuje další nástroje pro úpravy a vylepšení snímků – např. sadu zajímavých nástrojů pro zkrášlení osob (»People Beautifier«) s jejich automatickou detekcí na fotografii, které umožňují úpravy obličeje, pokožky a postavy (»Face Tools«, »Skin Tools« a »Body Shaper«). Z dalších nástrojů zmiňme alespoň různé šablony s „fotoefekty“ (»Photo Effects«), nástroje pro odstranění objektů a pozadí, zábavný nástroj pro prohození obličejů a možnost přidat na snímky vlastní vodotisk.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 1 000 korun, která je shodná se starší prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Pomocí programu přehledně uspořádáte i rozsáhlou sbírku fotografií. Klasický systém přidělení hvězdiček umožňuje jednotlivé snímky jednoduše hodnotit a pomocí dalších nástrojů lze snímky pootočit o devadesát stupňů, exportovat do jiného formátu nebo sdílet prostřednictvím Facebooku. Na kartě »Adjustment« najdete řadu praktických funkcí a nástrojů pro úpravy a optimalizaci snímků. Množství funkcí pro manuální nastavení vyvážení barev, úrovní a křivek nebo pro opravu zkreslení objektivu umožňuje trpělivému uživateli dovést i méně zdařilý snímek téměř k dokonalosti. Příprava videoprezentace je pomocí programu velmi snadná – stačí vybrat fotografie, zvolit přechodový efekt, poměr stran a dobu zobrazení snímků a připojit hudbu na pozadí. Samotná produkce finálního videosoboru však může trvat i několik minut v závislosti na velikosti a počtu snímků, ze kterých je video vytvářeno.

Dvě záložky v menu programu slouží pro snadnou tvorbu prezentací ze snímků (»Slideshow«) a pro tisk fotografií (»Print«). Příprava videoprezentace je opravdu snadná – stačí vybrat fotografie, zvolit jeden ze tří přechodových efektů, poměr stran a dobu zobrazení jednotlivých snímků, připojit hudbu na pozadí a případně vložit text. Před vytvořením výsledného videosouboru si můžete prezentaci přehrát a video lze i přímo z programu nahrát na server YouTube. Video můžete vytvořit ve formátu AVI nebo WMV. Poslední karta pak výrazně usnadňuje tisk fotografií – nabízí např. volby různých velikostí papíru, uspořádání více snímků na stránku, nastavení okrajů a počtu kopií nebo vložení vodoznaku do tištěných snímků a další šikovná nastavení. A protože většina uživatelů pro pořizování fotografií používá v současné době spíše smartphony než klasické fotoaparáty, nabízí společnost Cyberlink stejnojmennou mobilní aplikaci pro úpravu fotografií přímo v mobilním zařízení s Androidem a iOS. Bohatá nabídka „základních funkcí“ je k dispozici zdarma, další lze dokoupit přímo v aplikaci.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨