Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Photoshop Express

Photoshop Express

Windows Store už dávno není vyprahlou pustinou, která akorát zabírá místo na disku, ale legitimním zdrojem aplikací. Výběr grafických programů  - Chip 05/2019.

Nikoho nepřekvapí, že na mobilu lze instalovat aplikace pouze prostřednictvím obchodu. Podobná funkčnost je dostupná i ve Windows. A funguje. 

Centralizovaná organizace aplikací Windows Storu nabízí jednodušší updatování, správu vlastněných a stažených aplikací a intuitivní hledání nových aplikací podle funkce, vývojáře či klíčových slov. Tyto aplikace také fungují napříč všemi platformami Microsoftu včetně Windows pro procesory ARM a Windows 10 S, kde je Windows Store jediným způsobem instalace aplikací. Díky podpoře vývojářů ze strany Microsoftu lze aplikace ve WIndows Storu překvapivě mnohdy pořídit za zlomek ceny než v běžných e-shopech. A je tu ještě jedna nezanedbatelná výhoda - aplikace instalované skrze Windows Store si při odinstalaci po sobě dokonale uklidí.  

V tomto vydání jsme se podívali na nabídku populárních grafických aplikací. Není proto překvapením, že Windows Store nabízí širokou nabídku.

Adobe Photoshop Express je nejvšestrannější z těchto nástrojů, i přes svůj relativní nedostatek funkcí vzhledem k „dospělému“ Photoshopu se dokáže postarat o naprostou většinu dennodenních fotoeditačních potřeb. Aplikace je přitom velmi intuitivní a nevyžaduje předchozí znalosti s úpravou obrázků. Pro rychlou editaci na pár kliknutí obsahuje nabídku více než 45 přednastavených efektů, kterým akorát stačí jediným posuvníkem nastavit intenzitu. Stejně tak snadné jsou ale i detailnější úpravy, kde lze pomocí jednotlivých nástrojů manuálně opravit veškeré aspekty obrázku.

Pro rychlou tvorbu koláží fotografií se vyplatí nainstalovat PicsArt Photo Studio. Umí vytvářet všechny možné druhy koláží, obrázky lze aranžovat do libovolných tvarů a kombinací včetně úvodních fotografií na Facebook. Nabídne také přednastavené šablony pro tvorbu narozeninových a podobných přání. PicsArt má v sobě zabudované i nástroje na editaci, ale v tomto ohledu je Photoshop Express intuitivnější a nabídne více funkcí. 

Umělci také ocení nástroje jako Fresh Paint, díky kterým je možné upravovat obrázky mnohem artističtějším způsobem. Hlavní náplní této aplikace je možnost konvertovat jakýkoli obrázek do jednoho z typů malby, jako je vodová, olejová nebo pastelová, a poté s nabídkou štětců a malovacích nástrojů manuálně dokreslit detaily. Součástí Fresh Paint je také nabídka připravených obrázků k domalování. Při práci se stylusem nebo dotykovou obrazovkou lze navíc mnohem precizněji ovládat tloušťku štětce díky rozeznání tlaku stisku.

  • Jazyk: česky, anglicky
  • Windows 8/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Časově neomezené freewarové verze programů. 

Všestranný editor: Pro rychlou a efektivní fotoeditaci není potřeba hledat nic dalšího než Photoshop Express. Ten přistupuje k editaci pomocí intuitivních nástrojů s jediným posuvníkem, díky kterým lze precizně nastavit veškeré aspekty obrázku bez nutnosti předchozí práce s fotoeditory. Koláže na pár kliknutí: Někdy nestačí editovat jediný obrázek, ale naaranžovat několik obrázků dohromady. S tím pomůže PicsArt, který umožňuje uspořádat obrázky do téměř jakéhokoli tvaru včetně úvodních fotek na Facebook. Aplikace také nabízí výběr připravených šablon a rámečků pro tvorbu personalizovaných přání. Malované fotografie: Program Fresh Paint se snaží zaujmout uměleckého ducha v každém z nás díky konverzi libovolné fotografie na expresivní malbu, kterou si lze domalovat pomocí dostupných štětců a dalších kreslících nástrojů. Malovat je možné vodovkami, olejovými barvami, pastely i tužkou.

Nabídka Windows Store se ale v oblasti foto/video editace samozřejmě neomezuje jen na tyto tři nástroje, aktuálně obsahuje téměř 700 aplikací. Za zmínku dále stojí například aplikace Polarr, Ultimate Photo Editor, InPixio nebo 3D builder. Spoustu z nich dokáže nabídnout větší nebo specifičtější funkcionalitu než výše zmíněný Photoshop Express, ale jejich nabídka je v základu menší a zbytek je potřeba dokoupit pomocí in-app transakcí. 

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení