Menu
Časopis Chip

Prohlížeč Seznam.cz

Prohlížeč Seznam.cz

Prohlížeč Seznam.cz | Krabice: koláž CHIPu

Inovovaný prohlížeč od Seznamu má moderní vzhled s bočním panelem, ve kterém lze rychle přepínat mezi oblíbenými stránkami, historií, staženými soubory a obsahem. Free verze - Chip 04/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Vyzkoušejte rychlý prohlížeč s rychlým přístupem k e-mailům a funkcemi optimalizovanými pro českého uživatele.

Velkou zásadní změnou v poslední době neprošel jen Microsoft Edge, dílčí vylepšení přináší také internetový prohlížeč Seznam.cz od stejnojmenné jedničky českého internetu. Prohlížeč Seznam.cz, který český konkurent Googlu vyvíjí a průběžně aktualizuje už šestým rokem, je postaven na jádru Chromium. Tato open-source platforma přitom dnes pohání nejen Chrome, ale také Microsoft Edge, Operu nebo třeba AVG Security Browser. Máme tedy jedinečnou možnost sledovat, jak se stejný základ mění pod rukama různých týmů vývojářů.

Seznam.cz uvedl novou verzi svého webového prohlížeče, která přichází nejen s redesignem uživatelského rozhraní, ale také s několika funkčními vylepšeními. Ovladatelnost Prohlížeče Seznam.cz nezvyšuje jen nový postranní panel, ale také tlačítka, kterými lze rychle vyvolat domovskou stránku Seznam.cz (tlačítko »S« v levém horním rohu okna prohlížeče) a zde pokračovat k dalším službám Seznamu, stejně jako tlačítko s ikonou obálky pro rychlý přechod do poštovní schránky na Seznamu. Na této ikoně se objevuje i notifikace s nově příchozími e-maily.

  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • Android, iOS
  • Bez registrace


Free verzi programu můžete používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na technickou podporu.

Po instalaci se vám zobrazí přehledná úvodní obrazovka s výčtem základních funkcí prohlížeče a nápovědou jak s ním pracovat. Pro plnohodnotné využití prohlížeče je nutné se přihlásit. Po přihlášení se vám z přístupní celá řada funkcí včetně propojení prohlížeče s vašim e-mailem. Při surfování se tak hned dozvíte, když vám přijde do schránky nový e-mail. Seznam.cz přináší ve službě Email.cz možnost vytvoření nových i opakovaných událostí, zakládání dalších kalendářů a jejich sdílení s kolegy nebo rodinou. Nástroj pro plánování nabízí zobrazení od denní agendy až po roční přehled. V týdenním rozsahu je k dispozici také náhled na aktuální počasí, zobrazují se významné dny a státní svátky.

Ve výchozím nastavení prohlížeče je aktivována funkce překladu obsahu stránek v pěti světových jazycích a také automatické použití anonymního režimu, pokud zabrousíte na stránky s obsahem pro dospělé. Přepnutí do režimu bez sledování snadno poznáte podle tmavého přebarvení okna prohlížeče.

Ve výchozím nastavení překládá prohlížeč Seznam.cz stránky v angličtině, němčině, ruštině, francouzštině a španělštině do češtiny – stačí jen kliknout na tlačítko s obrázkem psa Krastyho v adresním řádku prohlížeče. Nemusíte ale hned překládat celou stránku – když označíte část textu a kliknete na ni pravým tlačítkem myši, zobrazí se překlad v okně kontextové nabídky. V nastavení prohlížeče lze zvolit, u kterých jazyků bude Seznam.cz překlad nabízet.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2020

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení