Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Reg Organizer 8

Reg Organizer 8

Aplikace Reg Organizer umí nejen vyčistit registr Windows a disk počítače od zbytečností, ale i upravit dlouhou řadu standardně nedostupných nastavení. Plná verze - Chip 04/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Nestojíte pouze o běžné funkce čisticích programů, ale chcete si upravit Windows podle svých potřeb? Pak je pro vás Reg Organizer tím správným nástrojem.

Na první pohled působí Reg Organizer jako řada dalších aplikací s nástroji na analýzu obsahu počítače a odstranění zbytečných a poškozených záznamů v registru Windows a nepotřebných dat z pevného disku. Do standardní výbavy programu přitom patří i funkce na důkladné odinstalování nepoužívaných aplikací, včetně všech pozůstatků, defragmentaci a kompresi obsahu registru i úpravu seznamu aplikací a služeb, spouštěných společně se startem Windows. To je ale jen část funkcí programu, určená i méně zkušeným uživatelům. Ti pokročilejší naopak ocení například nástroje na měření a ladění rychlosti spouštění počítače, porovnávání snímků obsahu registru, vestavěný editor registru nebo funkci na vypsání nejdůležitějších položek registru. Ladění operačního systému lze provádět na úrovni běžně nedostupných předvoleb vzhledu a funkcí Windows.

  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Reg Organizer 8 můžete používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena licence programu je kolem 1 200 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Základní funkce programu Reg Organizer najdete pod nabídkami »Vyčištění systému« a »Vyčištění soukromých dat«. Jedná se o pečlivé nástroje na vyčištění registru Windows i pevného disku od zbytečností a pozůstatků po používání počítače a internetu. Po úvodní analýze můžete rozhodnout, které položky Reg Organizer odstraní. Mezi funkcemi pro pokročilé uživatele je zajímavý především nástroj »Po spuštění«, zobrazující nejen přehled programů a služeb, automaticky spouštěných se startem počítače, ale rovněž i naměřené časy několika posledních spuštění počítače. Díky tomu ihned vidíte, jaký je výsledný efekt optimalizace. Funkce z nabídky »Vyladění (Tweaks)« vám umožní ladit výkon určitých součástí počítače (síťové připojení, rychlost startu či obecná optimalizace výkonu), nebo se můžete pustit do vlastní úpravy několika desítek dostupných nastavení. Většina změn se projeví až po restartu počítače a všechny provedené úpravy lze snadno vrátit zpět.

Standardně nedostupné předvolby vzhledu a funkcí operačního systému Windows obsahuje Reg Organizer v nabídce »Vyladění (Tweaks)«. Můžete například zjednodušit či zcela vypnout Centrum akcí ve Windows 10, upravovat maximální počet HTTP spojení internetového prohlížeče, měnit položky kontextového menu pravého tlačítka myši, omezit grafické efekty operačního systému nebo skrýt nepotřebné ovládací prvky a součásti Windows. Důležité je, že lze všechny provedené změny snadno vrátit zpět.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení