Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Rescue CD

Rescue CD

Bitdefender Rescue CD je samostatný operační systém, který budete potřebovat v případě, že nejde spustit počítač. Prověříte počítač pomocí špičkového antiviru a nebo zkopírujete data pomocí správce souborů nebo klienta vzdálené správy. Free verze - Chip 09/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

V případě vážnějších problému s operačním systémem může být antivirový záchranář tím pravým, který vám pomůže systém opět rozchodit.

Bitdefender Rescue CD je postaven na Linuxu, ale je uzpůsoben tak, aby to uživatele nezmátlo. Po spuštění se hned připojí pevné disky původního systému, připojí se pevná síť a začnou se stahovat antivirové definice. Grafické rozhraní je velice podobné Windows. Stahování se může klidně protáhnout až na několik desítek minut, poté se hned spustí hloubková antivirová kontrola, která podle počtu disků a souborů může trvat klidně i řadu hodin. Jakmile je ale dokončena, zobrazí se v případě nálezu seznam hrozeb a u každé je rozbalovací nabídka s možností řešení. Nejprve je dobré zkusit hrozby vyléčit, zvolte tedy »Disinfect« a dejte vpravo dole »Fix issue«. Pokud se zobrazí nějaké hrozby i po pokusu o vyléčení, neváhejte je smazat »Delete«. Na závěr se zobrazí souhrnné výsledky kontroly.
Pokud se připojujete pomocí Wi-Fi, bude třeba ji nastavit. Klikněte tedy na ikonku signálu vpravo vedle hodin, vyberte Wi-Fi, ke které se běžně připojujete a zadejte heslo. Při psaní hesla mějte na paměti, že píšete v anglické verzi operačního systému a tedy i rozložení kláves na klávesnici je ENG. Po připojení klikněte na ikonu Bitdefender na ploše a spusťte stahování definic manuálně. Na rozdíl od podobných antivirových disků jiných výrobců je Bitdefender celkem objemný, což způsobuje delší načítání při startu.

  • Jazyk: anglicky
  • Linux (32 bit)
  • Bez registrace

Časově neomezená freewarová verze záchranného systému s možností aktualizace. 

První menu Bitdefender Rescue CD zobrazí výběr jazyka. Pokud byste toto menu neviděli, neproběhlo spuštění záchranného disku. Budete nejpravděpodobněji muset navštívit BIOS a nastavit prioritu na bootování z CD nebo z USB. Většinou se spouští při startu počítače přes klávesu DEL nebo ESC nebo F1. Ihned po spuštění Bitdefenderu se nastartuje stahování antivirových definic. Je to nezbytná věc pro to, aby program pracoval s aktuálními databázemi a poskytl tak co nejlepší možnosti rozpoznání virů. Grafické rozhraní i ovládání je stejné jako ve Windows. Prověříte počítač pomocí špičkového antiviru a nebo zkopírujete data pomocí správce souborů nebo klienta vzdálené správy.

Pokud Bitdefender Rescue CD nepomohl vyléčit váš počítač, můžete alespoň zkopírovat data z pevného disku na USB flash disk. Je snadné jako ve Windows. Po zapojení USB disku do počítače vyskočí okno souborového manažeru s obsahem USB disku. Na ploše otevřete dvojklikem diskový oddíl, ze kterého chcete zkopírovat data. Objeví se druhé okno manažeru souborů zobrazující data z vybraného diskového oddílu. Rescue CD obsahuje i klienta vzdálené správy, takže spuštěný systém Bitdefender je možné ovládat na dálku nebo z něj na dálku zkopírovat soubory.

Seznam všech plných verzí v Chipu 09/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨