Menu
Časopis Chip

Scanitto Pro 3

Scanitto Pro 3

Skenovací aplikace Scanitto Pro vám umožní ovládat váš skener a převádět papírové předlohy do dokumentů ve formátu PDF či obrazových souborů v různých grafických formátech. Plná verze - Chip 08/2017.

Nevyhovuje vám ovládací aplikace, kterou jste našli na instalačním CD u vašeho skeneru nebo multifunkční tiskárny? Pak zkuste Scanitto.

Scanitto Pro 3 je přehledná a snadno ovladatelná skenovací aplikace, s podporou mnoha různých výstupních formátů (PDF, JPG, TIFF, PNG ad.) a dostatečnými možnostmi nastavení kvality skenování. Pro opakované skenování si můžete připravit i vlastní profily nastavení výstupního formátu, automatického popisování souborů, předvoleb rozlišení a barevnosti nebo korekce jasu a kontrastu skenované předlohy. Podporovány jsou všechny běžné typy skenerů, včetně zařízení s automatickým podavačem listů nebo duplexní jednotkou pro oboustranné skenování. Při současném použití skeneru a tiskárny nebo multifunkčního zařízení se vám může hodit i funkce na kopírování předlohy, resp. její odeslání přímo do tiskárny. Pamatujte na to, že před použitím aplikace Scanitto je nezbytné mít v počítači instalovány správné ovladače k vašemu skeneru.

  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plná verze v ceně 800 korun bez časového omezení, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

V okně s globálním nastavením programu Scanitto si můžete zvolit úroveň komprese grafiky při skenování do PDF a JPG souborů. Prostřednictvím funkce »Presets | Save settings as preset« si můžete uložit vlastní nastavení skenování pro opakované použití. OCR funkce programu Scanitto si neporadí s českými znaky, ale přesto se může v některých situacích hodit.

Při prvním spuštění vám program Scanitto nabídne nastavení předvoleb skenování papírových předloh do souborů ve formátech PDF, JPG a TIFF, ovšem není nezbytně nutné věnovat jim velkou pozornost. Snad jen položku »Units« změňte na »(mm) millimeter« a na kartě »JPEG & PDF Settings« si případně přenastavte úroveň komprese grafiky. Daleko důležitější je ale instalace správných ovladačů pro váš skener, abyste jej následně našli ve výběru »Source« v nabídce vlevo nahoře.

Skenování prostřednictvím aplikace Scanitto je pak už velmi snadné, stačí si nastavit barevný režim (»Mode«), rozlišení (»Resolution«) nebo korekci velikosti (»Size«) a třeba i trochu upravit jas a kontrast nekvalitních papírových předloh. Pak si tlačítkem »Preview« nechejte naskenovat náhled. V části »File settings« si můžete nastavit automatické popisování vytvářených souborů s datem, časem a číslováním a samozřejmě i jejich formát a složku kam je Scanitto uloží. Skenovat lze do běžných obrazových formátů (JPG, PNG, BMP, TIFF) a také do PDF dokumentů. Skenování zahájíte tlačítkem »Scan«. Program Scanitto nabízí rovněž užitečnou funkci na rozpoznání textu (tzv. OCR) ve skenovaných předlohách, ale ta si bohužel neporadí se znaky s českou diakritikou. Pokud se ji rozhodnete použít, je třeba v pravé části okna aplikace Scanitto kliknout na naskenovanou stránku a poté na tlačítko »Recognize«. To samé je třeba provést znovu v nově otevřeném okně »Text recognition«.

Seznam všech plných verzí v Chipu 08/2017. 

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání