Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

ScreenVideo 2019

ScreenVideo 2019

Program Abelssoft ScreenVideo je jednoduchý nástroj pro zaznamenání děje na pracovní ploše, který je schopen zaznamenávat i zvuk z připojeného mikrofonu nebo video z webkamery. Plná verze - Chip 05/2019.

Potřebujete uložit streamovaný film nebo sportovní přenos, který nelze běžným způsobem stáhnout? ScreenVideo je přesně to, co potřebujete!

Pomocí programu ScreenVideo můžete nahrávat dění na obrazovce s jednoduchou volbou výstupní kvality (rozlišení) od VGA (640×480) až po 4K (3840×2160). Vytvořené video je pak možné uložit do jednoho ze tří standardních formátů – MP4, WMV a WEBM. Jednoduché a přehledné uživatelské rozhraní umožňuje intuitivní nastavení nejen rozlišení videa, ale i dalších parametrů určujících kvalitu vytvořeného záznamu – snímkovací frekvenci, datový tok nebo i velikost kurzoru. Díky předpřipraveným profilům zvládne úpravy základních nastavení programu i naprostý začátečník. Kromě nahrávání dění na pracovní ploše umí program zaznamenávat a ukládat i video snímané pomocí připojené webkamery nebo jiného záznamového zařízení, které je k dispozici. Zvukový záznam může být snímám jak ze zvukové karty v počítači, tak i z připojeného mikrofonu nebo jiného dostupného audio zařízení.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně zhruba 750 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Před snímáním prvního videa je vhodné zkontrolovat nastavení programu a na kartě »Recording« vybrat požadovaný zdroj zvuku – seznam připojených audiozařízení nejdete ve spodní části okna. Program totiž standardně ukládá pouze video bez zvuku a zdroj audia není automaticky vybrán. V hlavním okně stačí zvolit, zda chcete zaznamenat dění na celé obrazovce (»Fullscreen«) nebo jen na vybrané části plochy (»Rectangle selection«). Jakmile požadovanou část obrazovky, resp. pracovní plochy označíte, spusťte nahrávání kliknutím na tlačítko »Rec«. Jakmile snímání videa ukončíte, zobrazí se dialogové okno pro nastavení výstupního formátu a kvality vytvořeného záznamu. Nastavte požadované parametry vytvářeného videosouboru, poté klikněte na tlačítko »Create Video« a vyčkejte, dokud se záznam neuloží.

Ovládání programu je opravdu velmi snadné. Před snímáním prvního videa vám však doporučujeme nejprve zkontrolovat nastavení programu kliknutím na tlačítko ozubeného kolečka v pravém horním rohu hlavního okna. Chcete-li zaznamenávat i zvuk, musíte nejprve na kartě »Recording« vybrat požadovaný zdroj zvuku – seznam připojených audiozařízení (»Audio devices«) nejdete ve spodní části okna. Poté již stačí jen v hlavním okně zvolit, zda chcete zaznamenat dění na celé obrazovce (»Fullscreen«) nebo jen na vybrané části plochy (»Rectangle selection«). Máte-li k počítači připojenu webovou kameru a mikrofon, kliknutím na příslušná tlačítka můžete případně vybrat požadovaný externí zdroj videa/zvuku. Když snímání videa ukončíte, zobrazí se dialogové okno pro nastavení výstupního formátu a kvality vytvořeného záznamu. Nakonec klikněte na tlačítko »Create Video« a vyčkejte, dokud se video neuloží.

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2019


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení