Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

SecureAPlus Premium

SecureAPlus Premium

Plná verze programu SecureAPlus vám nabídne skenování souborů až dvanácti antivirovými enginy od předních dodavatelů bezpečnostních řešení. Plná verze - Chip 01/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Nechcete se spoléhat pouze na jedno bezpečnostní řešení, které třeba nemusí včas zareagovat na nově vznikající hrozby? Pak máme řešení přesně pro vás.

Program SecureAPlus vypadá na první pohled jako běžný antivir, ale jeho funkce se v mnohém liší. Je zde sice k dispozici klasická ochrana před škodlivým kódem pracující v reálném čase, další vrstvu bezpečnosti ovšem přidává skenování podezřelých souborů v cloudu – s využitím dvanácti antivirových enginů, mezi které patří například antiviry AVG, BitDefender, ESET či Sophos. Při běžném provozu program na základě porovnání digitálních vzorků v databázi rozhodne, zda je soubor známý a prověřený nebo ne. V tom případě jej odesílá na servery výrobce, kde dochází k jeho skenování antivirovými enginy. Což je náročné na objem odesílaných dat po internetu. To lze upravit a v nastavení kontrolu omezit pouze na spustitelné a rizikové soubory. Fungování programu nejvíce připomíná použití služby VirusTotal, do které lze manuálně zaslat podezřelý soubor pro kontrolu několika antivirovými skenery. Ovšem u SecureAPlus je to zcela automatizované. Program dále nabízí automatické blokování neznámých a potenciálně nebezpečných aplikací, resp. instalace aplikací výhradně se svolením uživatele či administrátora. Podle nastavení programu můžete buďto spuštění sami povolit, nechat SecureAPlus rozhodnout na základě digitálního certifikátu poskytovatele softwaru, nebo veškeré nové instalace zakázat. Díky nastavení uživatelských oprávnění lze zákaz instalace aplikovat třeba jen na vybrané uživatele. To vše snižuje pravděpodobnost, že se ve vašem počítači usídlí nějaká havěť.

  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plná verze bezpečnostní aplikace SecureAPlus Premium v ceně 550 korun bude váš počítač chránit před škodlivým softwarem po dobu dvou let od instalace a aktivace. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

V hlavním okně SecureAPlus informaci o aktuálním stavu zabezpečení. Nápis »Fully Protected« přitom značí, že jsou aktivovány všechny bezpečnostní komponenty programu SecureAPlus a zároveň staženy všechny dostupné aktualizace. Nabídka »Quarantine & History« skrývá výsledky testů a informace o podezřelých souborech odhalených při kontrole. Kontrola disku počítače na výskyt škodlivých souborů se spouští tlačítkem »Full System Scan«. Tato kontrola ovšem neprobíhá tak, jak jsme u antivirů zvyklí. SecureAPlus totiž identifikuje na disku počítače všechny spustitelné soubory a odešle je do cloudu ke kontrole zmíněnými 12 antiviry. S programem SecureAPlus nezůstane váš počítač bez ochrany ani v okamžiku, kdy nebudete připojeni k internetu – off-line je totiž využíván antivir ClamAV. Předvolby antivirové ochrany najdete v nabídce »App Settings | Scan Settings«. Nechybí ani možnost nastavení výjimek nebo předvolby pro kontrolu dat na USB discích.

Po instalaci programu SecureAPlus nezapomeňte navštívit nabídku »App Settings«, kde najdete řadu důležitých nastavení. Například seznamy pod nabídkou »Application Whitelisting« obsahují důvěryhodné aplikace a certifikáty poskytovatelů softwaru. Nastavení »Universal AV | Daily Upload Limit« omezuje celkový objem dat, odeslaných ke kontrole během jediného dne. V nabídce »Customize Active AV Engines« si můžete vybírat antiviry, kterými budou vaše soubory odeslané do cloudu kontrolovány.

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨