Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Simply Good Pictures 5

Simply Good Pictures 5

Rádi byste vylepšili některé ze svých fotografií, ale nechcete se potýkat s rozsáhlou nabídkou funkcí složitých grafických editorů?  Plná verze - Chip 09/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud nemáte ambice si hrát s detailním vylepšením fotek, tak Simply Good Picture je to pravé pro vás. Snímky optimalizuje na jedno kliknutí.

Plná verze programu Simply Good Pictures 5 se postará o vylepšení expozice, barev či odstranění šumu z vašich digitálních fotografií. Novinkou je inteligentní selekce objektů podobných vlastností, takže jejích úprava probíhá s jinými parametry než je zbytek snímku. Provedení optimalizace snímků můžete svěřit automatické funkci, nebo si pomocí posuvníků u jednotlivých nástrojů můžete fotografie upravit sami. Simply Good Pictures pracuje s fotografiemi v běžných formátech jako JPG, TIFF, PNG či BMP, podporovány jsou však i některé formáty RAW (raw, crw, orf, 3fr, nef, raf, mrw, nrw, nrw, dng, cr2, arw, x3f a rw2). Ovládání programu snad ani nemůže být jednodušší. V hlavním okně aplikace máte vždy k dispozici náhled snímku před a po úpravách a ve spodní části pak předvolby pro aktivaci jednotlivých funkcí pro vylepšení fotografií. Jako »Output | Format« zde určitě ponechejte »JPG«, posuvník »Quality« však upravte z výchozí hodnoty »80 %« na »100 %«, abyste kompresí nedegradovali kvalitu ukládaných fotografií.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 500 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Všechny funkce programu Simply Good Pictures najdete v jeho jediném ovládacím okně. Přednastaveny jsou na automatický režim tak, aby každý snímek byl po otevření ihned optimalizován a jeho změněná podoba byla zobrazena v náhledovém okně. Pro úpravy snímků můžete použít automatické funkce, nebo si vše nastavit sami. Posuvníky můžete upravovat intenzitu optimalizace a barvenost, což je mix sytosti barev, jasu a kontrastu. Program čistí i různé nečistoty v obraze, redukuje šum a ostří detaily. Simply Good Pictures vyčte z fotografie datum jejího pořízení, rozměry a použitý fotoaparát a popřípadě i GPS souřadnice místa kde jste fotili. Chcete-li ušetřit míst na disku, budete se vám komprese JPG souborů hodit. Raději ale i po úpravách ukládejte soubory s fotkami bez komprese.

Fotografii, kterou chcete upravovat, otevřete v programu Simply Good Pictures pomocí tlačítka »Open File«, umístěného pod náhledem originálního snímku. Hned po načtení snímku se můžete pustit do úprav nebo si nejdříve zobrazit základní informace o fotce. Příslušnou funkci najdete pod nabídkou »Edit | Picture Information«. Kromě informace o formátu, velikosti, datu pořízení snímku a použitém fotoaparátu zjistíte také, zdali je u fotografie uložen údaj o geografické poloze jejího pořízení. Pod nabídkou »Edit« najdete rovněž volby na otáčení snímků. Nejste-li spokojeni s tím jak program Simply Good Pictures upraví fotografie automaticky, můžete vzít doladění snímků do vlastních rukou a použít připravené posuvníky. Všechny změny můžete okamžitě porovnávat na rozdílu mezi původním snímkem (»Original«) a upravenou fotografií (»Preview«). Software podporuje data EXIF.

Seznam všech plných verzí v Chipu 09/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨