Menu
Časopis Chip

Slovníky NJ <-> CZ

Slovníky NJ <-> CZ

Německo-český slovník v aplikaci Slovoed Dictionaries budete mít off-line neustále k dispozici ve své smartphonu – včetně nahrávek výslovnosti. 100denní verze  - Chip 05/2017.

Slovník ve smartphonu či tabletu poslouží nejen k překladům jednotlivých slov, ale také k tréninku výslovnosti a zábavnému učení angličtiny.

Aplikace Slovoed Dictionaries, dostupná pro smartphony a tablety s Androidem, slouží jako rozcestník ke stažení některého z bezmála tří stovek dostupných slovníků pro desítky světových jazyků. Po jednoduché registraci si můžete stáhnout a aktivovat německo-český slovník, který samozřejmě funguje i obráceně, jako česko-německý, s fulltextovým vyhledáváním a nahrávkami správné výslovnosti. Pro rychlejší přístup si můžete nejčastěji používaná slova označit jako oblíbená a rovněž je možné sestavit si vlastní sadu kartiček se slovy pro trénink slovíček. V aplikaci Slovoed Dictionaries najdete také funkci na procvičování výslovnosti nebo obdobu známé hry „oběšenec“ pro zábavnou formu zapamatování nových slovíček a slovních spojení. Německo-český slovník nabídne celkem bezmála 190 tisíc slov a slovních spojení a 20 tisíc  slovíček namluvených rodilými mluvčími.

  • Jazyk: česky, německy
  •  Android 4.0 a novější, Win 8/10
  • On-line registrace

Slovníky můžete používat po dobu 100 dnů od instalace a zadání kódu. Běžná cena německých slovníků je kolem 800 korun, švédská verze přijde na 300 Kč. Licence je určena pro jeden nekomerční mobil/tablet/počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Kromě samotné aplikace Slovoed Dictionaries je třeba si do mobilního zařízení stáhnout i slovník a nahrávky výslovnosti, abyste měli celý obsah k dispozici i bez připojení k internetu. Nemusíte se bát o kapacitu paměti vašeho smartphonu či tabletu., celkem jde jen o necelých 200 MB dat. Ve slovníku samozřejmě funguje fulltextové vyhledávání, kromě jednotlivých slovíček v něm najdete i slovní spojení a základní fráze. Slovník automaticky nabídne i synonyma a u složitějších slov i nahrávku výslovnosti. Často používaná slova si můžete zařadit mezi oblíbená. Pro učení cizích jazyků i pro zábavu nabízí aplikace Slovoed Dictionaries funkce na trénování výslovnosti, výuku slovíček a jejich synonym pomocí kartiček a také hru „oběšenec“, kdy je třeba postupným zadáváním písmen uhádnout anglické slovo nebo slovní spojení.

Kromě klasického německo-českého slovníků je možné si do aplikace Slovoed Dictionaries zakoupit a stáhnout přes 260 různých slovníků pro bezmála čtyři desítky světových jazyků. Vedle běžných slovníků s nahrávkami výslovnosti jsou k dispozici i výkladové slovníky, slovníky idiomů nebo slovníky se slovní zásobou zaměřenou na konkrétní obor (finance, medicína, technika a mnoho dalších) nebo frázemi pro běžnou konverzaci. Ceny různých typů slovníků se liší, všechny si ale můžete před zaplacením nejprve stáhnout a vyzkoušet.

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2017.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání