Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Snap 9

Snap 9

Ashampoo Snap 9 je nástroj na nahrávání obrazovky a pořizovaní screenshotů mnoha způsoby s širokou nabídkou kreativních úprav. Plná verze - Chip 07/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Ti, kteří denně pořizují screenshoty určitě uvítají možnost automatizace a urychlení celého procesu, včetně pokročilých možností editace na jednom místě.

Stisknutí Print Screen, otevření Malování, zkopírování snímku, oříznutí okrajů, uložení do vhodného formátu – to vše je možné pomocí programu Ashampoo Snap provést na jediné stisknutí. Pro pokročilé potřeby úprav není potřeba otvírat další program, Snap nabízí jak klasický fotoeditor, tak i nástroje na tvorbu GIFů, odebrání kurzoru ze záznamu, či rozpoznávání barev a převod obrázků na základní text pomocí OCR. Samotné snímání není pouze o stisknutí tlačítka a následném upravování, prostřednictvím programu lze automatizovat snímáni v časosběrném režimu (timelapse), zachytit všechna okna najednou, snímat podle výběru a pořizovat snímky celých webových stránek, kontextových menu a podobných rolujících oken. Kromě pořizování screenshotů umožňuje Snap také nahrávat obsah obrazovky, včetně možností záznamu obrazu z webkamery a zvuku z mikrofonu nebo ze zvukové karty a vizuálního znázornění stisků kláves a myši.

  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 800 korun, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Jde o starší prodávanou licenci. Nová verze Snap 10 obsahuje navíc možnosti práce s 3D snímky, zabudovaný videoeditor a umožňuje video přeměnit na animovaný GIF. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Veškerá spolupráce s programem probíhá pomocí nenápadné lišty na vrcholu obrazovky – odtud lze přímo vybrat uschované snímky nebo záznamy obrazovky nebo nástroje. Pro ještě rychlejší tvorbu screenshotů dále slouží nastavitelné klávesové zkratky. V nastaveních lze jednoduše screenshotům přidat volitelné okraje, nastavit pozadí a velikost výběru nebo dokonce automaticky přidat vlastní vodotisk a animace kurzoru. Při snímání lze colit nástroje na výběr libovolné oblasti obrazovky. Pokud rychle dostupné přednastavené funkce a možnosti nestačí, Snap nabízí zabudovaný fotoeditor pro pokročilejší fotoeditační potřeby. Převodník obrázků na text, tvorbu GIFů nebo export do nativního formátu Photoshopu přijdou také vhod.

Samotné ovládání programu probíhá pomocí nenápadné lišty na okraji obrazovky, na rozdíl od klasických programů se separátním hlavním oknem. To umožňuje okamžité pořízení různých druhů screenshotů přímo z pracovní plochy. Pro případnou editaci obsahuje Snap i zabudovaný fotoeditor, který kromě klasických fotoeditačních nástrojů nabízí i přidávání různých vysvětlivek a tlačítek, rozmazání citlivého obsahu a řadu přednastavených profilů pro rychlé hromadné úpravy s možností exportu do cloudových služeb, sociálních sítí či dalších editačních programů. 

Seznam všech plných verzí v Chipu 07/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨