Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

StartupStar 2019

StartupStar 2019

Startup Star prověří programy a služby, které se spouštějí při startu Windows a nabídne jejich optimalizaci a tím i zrychlení startu počítače.  Plná verze - Chip 03/2019.

Stačí nainstalovat pár programů, a načítání Windows je v řádu minut místo sekund. Získejte kontrolu nad svým počítačem a zkroťte přebytečné programy!

U většiny výrobců programů lze vysledovat trend, že jsou přesvědčeni o tom, že jejich program potřebuje být aktualizován při startu počítače a rovněž, že různé komponenty jejich programů a běhová prostředí a různé spolupracující knihovny, musí být načteny už při startu počítače. To je hezká filozofie, která zrychluje spouštění jednotlivých programů, ale v podstatě způsobuje zaplňování operační paměti RAM zbytečným balastem a zpomalování startu počítače. Pro příklad, může o jít načítání služeb Skype, Office, OneDrive a Dropbox, hlídání aktualizací programů Adobe, Java a iTunes nebo i o úplné zbytečnosti, jako jsou různé informační funkce zastoupené v systémovém menu (zástupce nastavení grafické karty).

StartupStar při optimalizaci spouštění Windows kombinuje dva přístupy. Za prvé dokáže detekovat a přehledně zobrazit programy a služby, které se spouštějí a uživateli doporučit, které mohou být deaktivovány. U důležitých programů, které StartUpStar zařadí na první pozice v seznamu »Startenteries« může být přednačítání komponent a aktualizaci pouze odloženo. Program organizuje rozložení spouštění jednotlivých služeb a aktualizací po sobě a zamezuje přetížení počítače spouštěním všeho najednou. V druhém případě se nainstaluje do počítače doplňkový firewall, který sleduje síťový provoz a dokáže odhalit nainstalované aplikace, které se při startu připojují na aktualizační servery výrobce a tuto činnost zakázat, omezit nebo zpozdit. Firewall lze využít i v režimu hlídacího psa pro lepší kontrolu nad novými změnami startu systému. Nabízí upozornění a automatickou ochranu před přidáváním nových záznamů do spouštěcího procesu počítače. Změny v nastavení Windows se projeví až po restartu. Pro případ nezdařené optimalizace, je v programu připraveno centrum zálohy, které dokáže zálohovat a obnovit konfiguraci počítače. Zálohu lze v jistém ohledu využít i pro personifikované nastavení počítače, kdy každý z uživatelů může mít jiný profil načítaných položek při startu počítače. Zálohy by měly být prováděny při každé změně do konfigurace Windows.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 450 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Veškeré položky spouštěné při startupu jsou roztříděné podle jejich statusu, přímo prostřednictvím seznamu s nimi lze manipulovat jak jednotlivě, tak i hromadně. Pro každodenní ochranu před vytvářením nových záznamů startupu slouží zabudovaný firewall. Ten dokáže na pozadí automaticky zablokovat všechny příchozí záznamy startupu, ať už je uživatel v minulosti manuálně deaktivoval či ne. Vybrané aplikace se hodí mít stále při ruce, proto Startup Star zahrnuje také nástroj na tvorbu personifikovaných záznamů startupu. U položek, kde to dává smysl, je možné zpozdit jejich spouštění.

Prostřednictvím programu lze záznamy nejenom odstraňovat a deaktivovat, ale také vytvářet nové, personifikované záznamy. Tímto způsobem lze tvořit předem smazané záznamy či zcela nové pro jakékoli nainstalované programy a spustitelné soubory. Kromě samotného umístění záznamu lze pomocí nástroje dále nastavit spouštění pro více uživatelů, odložit spouštění o předem nastavený čas a povolit start s administrátorskými právy. 

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení