Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Steganos Safe 20

Steganos Safe 20

Steganos Safe ochrání data uložená ve vašem počítači, na USB klíčence nebo v cloudovém úložišti před nenechavci pomocí silného šifrování. Plná verze - Chip 12/2019.

Pokud chcete zabezpečit svá data na PC nebo USB flash disku šifrováním, je Steganos Safe velmi vhodným kandidátem.

Program Steganos Safe 20 zřídí na disku vašeho počítače speciální šifrované úložiště, reprezentované jediným souborem, k jehož obsahu bude umožněn přístup pouze po zadání příslušného hesla. Úložiště může mít velikost nejvýše 2 TB a můžete si jich vytvořit neomezené množství – samozřejmě s ohledem na volnou kapacitu pevného disku počítače. Po odemčení heslem bude úložiště fungovat jako běžná disková jednotka a stejně tak s ním bude možné pracovat. Nemusíte se přitom vůbec starat o šifrování a dešifrování dat, které probíhá zcela automaticky. Vaším jediným úkolem je zvolit si dostatečně silné heslo, které si ovšem můžete nechat také vytvořit vestavěným generátorem. K uzamykání úložiště lze využít rovněž sekvenci obrázků nebo USB klíčenku. Ta pak funguje jako bezpečný klíč. Po jejím vysunutí se virtuální trezor uzavře a citlivá data jsou chráněna. Pro ochranu dat používá Steganos Safe 384bitové AES-XEX šifrování s využitím hardwarové akcelerace. To je, za předpokladu použití silného hesla, zcela neprolomitelné. Novinkou této verze je možnost výběru uživatelského rozhraní, vylepšený asistent a možnost vytvořit na jednom hostitelském disku několik přenosných trezorů.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Steganos Safe 20 můžete používat po dobu jednoho roku od registrace a aktivace, ovšem bez technické podpory a updatu. Běžná cena licence programu v jeho nejnovější verzi je kolem 1 000 korun pro 5 počítačů. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Virtuální disk s chráněnými daty založíte tlačítkem »Create a new Safe« v hlavním okně programu. Otevře se přehledný průvodce nastavením, ve kterém si nejdříve zvolíte typ šifrovaného úložiště, dále jeho název, umístění a kapacitu. Prostor šifrovaného úložiště bude na pevném disku rezervován ihned, bez ohledu na to, jak bude aktuálně obsazen. Důležitá je samozřejmě volba správného hesla na ochranu vašich dat. Zde nabízí Steganos Safe několik možností. Předně můžete klasickým způsobem zadat heslo, jehož sílu program ihned vyhodnotí. K dispozici je i generátor hesel, stejně jako možnost mít heslo na USB flash disku nebo použít dvoufaktorového ověřování. Program Steganos Safe nabízí ještě jednu důležitou funkci, související s bezpečností dat. Nabídka »Extras | Shredder« skrývá nástroj na spolehlivou likvidaci nepotřebných dat jejich několikanásobným přepsáním. Likvidovat můžete jednotlivé soubory a dále přemazat volné místo na pevném disku nebo celý disk či diskový oddíl.

Funkce programu Steganos Safe se neomezují jen na vytváření jednoduchých šifrovaných úložišť ve vašem počítači. V programu můžete zašifrovat i celý diskový oddíl nebo obsah USB flash disku. Velmi zajímavá je také možnost zašifrovat data v cloudových úložištích Dropbox, Disk Google a OneDrive. Pak už se nebudete muset bát svěřit svá nejcitlivější data Googlu či Microsoftu. Postup vytváření různých šifrovaných úložišť je přitom vždy velmi podobný, resp. podobně snadný.

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení
Vyšel nový Chip! Nedostanete se do trafiky?

Objednejte si ho až domů. Poštovné zdarma.
Objednat aktuální číslo DIGI HNED