Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Tabbles 5.2

Tabbles 5.2

Aplikace Tabbles vám umožní označovat soubory ve vašem počítači značkami (tagy) a následně je podle těchto značek třídit a vyhledávat. Plná verze - Chip 04/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Máte v počítači velké množství textový dokumentů, tabulek nebo třeba prezentací a chcete v nich mít pořádek? Pak je všechny označte tagy.

Tabbles přináší užitečné nástroje na práci se soubory, konkrétně pro jejich lepší třídění, kategorizaci a vyhledávání. V aplikaci Tabbles si velmi snadno všechny vybrané soubory opatříte značkami (tagy), které vám pomohou při všech dalších souborových operacích. V prostředí podobném Průzkumníku souborů můžete používat přednastavené nebo vlastní tagy jednoduše je myší přetahovat na soubory či celé složky k označení. Tagy lze u jednotlivých souborů libovolně kombinovat a také následně vyhledávat soubory podle více značek. Soubor si nese tagy s sebou bez ohledu na to, jak jej dále upravujete nebo třeba přejmenujete. Pro označování nově vytvářených souborů lze použít automatická pravidla pro přiřazování tagů na základě typů souborů, jejich názvů či dalších vlastností. Program Tabbles běží trvale na pozadí Windows a jeho funkce se integrují i do kontextové nabídky pravého tlačítka myši.

  • Jazyk: slovensky, anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Tabbles Basic můžete po registraci a aktivaci používat po dobu jednoho roku včetně nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena roční licence programu Tabbles v edici Basic je kolem 550 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Hlavní okno programu Tabbles vypadá podobně jako Průzkumník souborů ve Windows. Značky pro popisování souborů i celých složek najdete pod nabídkou »All Tags« v levé dolní části. Můžete použít přednastavené tagy, nebo si je jednoduše přejmenovat a upravit. Přiřazování tagů k jednotlivým souborům probíhá jednoduše tak, že vybrané značky na daný soubor přetáhnete myší. Pokud přetáhnete tag na celou složku, otevře se okno s nastavením, kde lze určit pravidla, podle kterých budou označeny soubory v dané složce. S označováním nově vytvářených souborů vám pomůže funkce automatického přiřazování tagů na základě pravidel. Najdete ji pod nabídkou »Tools | Auto-tagging rules« a v plné verzi programu Tabbles Basic můžete používat až 25 pravidel, přiřazujících tagy na základě typů souborů a dalších vlastností.

Aplikace Tabbles ve verzi Basic vám povolí doplnit značky nebo komentáře nejvýše k 20 000 souborům a 100 e-mailům. Dále si můžete vytvořit nejvýše 25 pravidel pro automatické popisování souborů (na základě názvu, obsahu, umístění, formátu atd.). Tabbles ve verzích Pro a Corporate taková omezení nemá, a navíc umožňuje synchronizaci značek až ve třech počítačích jednoho uživatele. Edice Corporate pak umožňuje sdílet tagy souborů na sdílených discích a v cloudu s neomezeným počtem kolegů.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨