Menu
Časopis Chip

TNR Utilities

TNR Utilities

S pomocí programu TNR Utilities lze přesně určit, s jakými aplikacemi a kdy budou moci různí uživatelé vašeho počítače pracovat. Plná verze - Chip 05/2017.

Potřebujete ohlídat děti při používání počítače? S jednoduchým administračním nástrojem lze zakázat libovolné programy a omezit dobu provozu PC.

 Program TNR Utilities představuje jednoduše použitelný, ale zároveň dostatečně vybavený nástroj na řízení uživatelů počítače. Jeho základní funkcí je zablokování spouštění programů, u kterých si nepřejete, aby je používaly například vaše děti. Dále je možné v TNR Utilities omezit používání počítače pouze na určitý čas, nebo jen ve zvolené dny. Snadno tak zajistíte, že děti nebudou používat počítač pozdě večer a v noci nebo jim povolíte používání PC pouze o víkendu. Omezení se nastavují globálně pro všechny uživatele, ale sami můžete určit, na které uživatele se kontrola vztahovat nebude. Po provedení nastavení pracuje program TNR Utilities zcela automaticky v podobě miniaturní klientské aplikace běžící na pozadí operačního systému Windows, která potřebuje jen asi 5 MB z kapacity operační paměti a neznatelnou část výkonu procesoru.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Plnou verzi programu TNR Utilities můžete používat bez funkčních a časových omezení, ovšem pouze pro nekomerční využití a bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena licence TNR Utilities je kolem 500 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Aplikaci TNR Utilities může spustit pouze uživatel s oprávněním administrátora, čímž je zajištěno, že si uživatel, jehož aktivity na počítači chcete omezit, nebude sám schopen nastavení obejít. V nabídce »Settings | Add Users to Whitelist« lze určit uživatele, na které se omezení nebudou vztahovat. Pro blokování spouštění programů slouží funkce »Block Programs«. V nastavení je třeba zadat název spouštěcího souboru blokovaného programu a přidat můžete i text oznámení o blokování, které se objeví ve vyskakovacím okně. Spuštění zakázaného programu může také vyvolat restart počítače. Časové omezení používání počítače se nastavuje pod volbou »Set Usage Policies«. Můžete se přitom rozhodnout o povolení používání PC v určitém čase v libovolný den, nebo omezit možnost přihlášení uživatele jen na určité dny. Možná je i kombinace času a konkrétních dní.

Přestože je práce s programem TNR Utilities velmi snadná, nabízí jeho výrobce obsáhlý uživatelský manuál, který je sice, stejně jako uživatelské rozhraní aplikace, k dispozici pouze v češtině, ale díky mnoha snímkům obrazovek programu je velmi názorný. Příručku najdete pod nabídkou »Settings | Download User Manual«. Jedná se o běžný dokument, který si můžete stáhnout do vašeho počítače. Další důležitou funkcí v nabídce »Settings« je »Reset All Program Settings« pro návrat k výchozím nastavením aplikace.

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2017.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání