Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Todo Backup Home

Todo Backup Home

Zálohování vybraných souborů a složek nebo celého disku? Ano a nyní dokonce s plnou podporou internetových úložišť Google Drive, OneDrive a Dropbox. Plná verze - Chip 05/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Program Todo Backup neslouží jen pravidelnému zálohování důležitých dat, ale pomůže vám také s instalací nového disku nebo s přenosem celého OS.

Aplikace Todo Backup vám samozřejmě pomůže s pravidelným zálohováním důležitých souborů podle nastaveného časového plánu, včetně inkrementálních či rozdílových záloh, ovšem to samé zvládnou i bezplatně použitelné zálohovací aplikace. Todo Backup Home ale nabízí mnohem víc. Předně dokáže vytvořit identickou kopii (klon) celého pevného disku či vybraného diskového oddílu. To se hodí třeba v případě, kdy dojde k havárii pevného disku a vy potřebujete co nejdříve obnovit obsah počítače do původního, zcela provozuschopného stavu. Klon disku přitom samozřejmě může obsahovat instalaci operačního systému, aplikací i ovladačů hardwaru. Další zajímavostí programu je funkce na přenos celého operačního systému a dalšího obsahu počítače do nového stroje. Tím vám Todo Backup ušetří spoustu času, který byste jinak strávili instalací a konfigurací nového počítače. Výhodou Todo Backupu je také podpora Windows XP, takže zálohovaná data lze otevírat i na počítačích s rozdílnými verzemi Windows.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plná verze programu v ceně 750 korun, která bude fungovat jeden rok a je shodná se starší prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

I běžné zálohování souborů je v programu Todo Backup propracováno do nejmenšího detailu. Aplikace automaticky doporučí složky k zálohování, nabídne kompresi a šifrování zálohovaných dat, filtrování souborů podle jejich formátu, inkrementální či rozdílové zálohy a samozřejmě i časový plán automatického zálohování. Funkce na klonování celých disků a diskových oddílů je užitečná hned z několika důvodů. Předně vám pomůže s rychlým zprovozněním počítače s rozbitým diskem. Dále se hodí pro urychlení instalace nového disku do vašeho počítače nebo zrychlení konfigurace nového počítače. Pro použití funkcí na obnovu obsahu pevného disku z dříve vytvořené zálohy nebo transfer operačního systému a aplikací do nového počítače budete potřebovat záchranný disk s prostředím WinPE, ze kterého spustíte počítač. Vytvoříte si jej při prvním spuštění programu Todo Backup nebo s pomocí funkce z nabídky »Tools«.

Ihned po úspěšné aktivaci plné verze vám Todo Backup nabídne možnost vytvoření záchranného disku s prostředím WinPE a nástroji na obnovu dat ze zálohy na nový disk v případě havárie hardwaru. Rozhodně vám doporučujeme tuto funkci využít, stejně jako možnost vytvoření zálohy kompletního obsahu pevného disku počítače, včetně instalace operačního systému, aplikací, ovladačů, uživatelských nastavení a dat. Obnova počítače do plně funkčního stavu pak bude výrazně rychlejší.

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨